Posunout na článek


Televizní pořady a podcasty

Čtvrtek, 29. května 2014    Filmy, seriály, pořady, Mám rád

Televizní a intenetové pořady či podcasty asi nelze doporučit tak snadno, jako je tomu u seriálů. Přesto jsem se rozhodl sepsat aspoň stručný přehled pořadů, které v současné době více či méně pravidelně sleduji.

I kdyby nic jiného, aspoň to konečně budu mít černé na bílém a nebude hrozit, že na nějaký časem (třeba při delší pauze) zapomenu.


8d1ec75-lampafoto1

Večer pod lampou  www / fb

Večer pod lampou byl pro mě úžasným objevem. Pořad Štefana Hríba vysílaný ve čtvrtek ve čtyři je mi natolik blízký, že se mi za celou jeho historii snad ještě nestalo, že by mě nezajímal či nudil. Vždy mimořádně příjemně strávené 2 hodiny.

Před časem ještě vznikl další občasný diskusní pořad Štefana Hríba – Modrý salon. Nová videa se objevují ve videoarchivu Tyzden.sk a na Facebooku.


hydepark

Hyde Park ČT24  www / fb

Hyde Park je podle mě jeden z nejhodnotnějších televizních pořadů u nás. Navíc se jedná o poměrně originální formát i ve světovém měřítku. Pestrý výběr kvalitních hostů dělá z tohoto pořadu prakticky nevyčerpatelnou studnici zajímavého povídání a (zpravidla) zasvěceného informování přímo od odborníků. Sleduji zhruba každý druhý, podle výběru hosta.

Krátce po přechodu na nový formát (90′) jsem přestal sledovat. Bohužel.


hpcivilizace

Hyde Park Civilizace  www / fb

Mladší sestra Hyde Parku zaměřená primárně na vědu a otázky týkající se vývoje naší civilizace. Ohromně zajímavé povídání s úspěšnými vědci u nás i v zahraničí. Nevzpomínám si, že by mě někdy nudil. Naopak, téměž vždy se dovím něco nového a často přímo fascinujícího.


dvtv

DVTV  www / fb

Nový internetový projekt Daniely Drtinové a Martina Veselovského má slušně našlápnuto. Formát, který tu dlouho chyběl. Kvalitní stručné rozhovory o aktuálních tématech. Budu napjatě sledovat nejen vysílání, ale také jak se DVTV bude vyvíjet a postupně si vydobude stabilní pozici na české mediální scéně.


odvazne-palce

Odvážné palce  www / fb

Každý čtvrtek v 17 hodin na Rádiu 1František Fuka, Ondřej Vosmík, Iva Přivřelová a Saša Michailidis s filmovými novinkami v našich kinech. S vydáváním obrazové podoby (obvykle v pátek odpoledne) se nedávno po letech přešlo na Stream, což je dobře, protože starší hosting na Muvi.cz nebyl zrovna spolehlivý.


skola-preziti

Škola přežití  www / fb

Skvělý Michal Otipka (prezident a hlavní instruktor IKMF CZ) se svým týmem učí v krátkých video lekcích sebeobraně a tomu, jak obecně dobře zvládnout nebezpečné či potenciálně nebezpečné situace dle zásad Krav Maga. Už jen díky sledování těchto videí budete mít v takových situacích větší šanci.


jidlo

Jídlo s.r.o.  www / fb

Sledoval jsem dobře známé Peklo na talíři a před nedávnem mě velice potěšila tato dlouho chystaná novinka. Jde přímo ke zdroji, totiž k výrobě potravin, osvětluje mnoho polopravd a mýtů a hlavně přináší nesmírně zajímavý pohled do zákulisí jednotlivých podniků. A ty epizody z malovýroben, to je vždycky potěcha pro oko.


runaway-thoughts

Runaway Thoughts  www / fb

Ray William Johnson, který před časem po 5 letech skončil s legendárním =3, Anna Akana a Derek Shelby Onsound. Nějak mi tahle trojice přirostla k srdci a jen tak s nimi asi neskončím. Už i ta současná vynucená přestávka kvůli natáčení filmů je náročná… (Edit: Kvůli rozchodu ústřední dvojice podcast končí. Škoda.)


frankie

FRANKIEonPCin1080p DayZ  www / fb

DayZ původně vznikl jako mod pro hru ArmA 2 a díky jeho velké oblíbenosti se fanoušci na konci roku 2013 dočkali alfa verze samostatné hry DayZ. Když jsem před časem hledal, co je nového, narazil jsem na krásně zpracovaná a často i dost vtipná gameplay videa Frankieho a od té doby si nenechám ujít jediné nové pokračování. Nezapomenutelný hlas a smysl pro humor.


Dále také sleduji videocasty Digit4Foto.

No a aby toho nebylo málo, poslouchám ještě audio podcasty DevMinutesNa přetřes, radio pořady Bourání, Leonardo Plus, Snack, Fire at a Sea Parks a občas si také pustím debatu z Debatního klubu nebo herní video od @LobosJR na Twitchi (kanál na YouTube) nebo @PewDiePie na YouTube.

Na závěr musím také zavzpomínat na skvělý 54dílný pořad o architektuře – Gebrian versus.

Sledujete-li aspoň část ze zmíněných (tedy je-li naděje, že máte aspoň zhruba podobný vkus), budu rád, když se v komentářích podělíte o další tipy.


Aktualizace 11. září 2015

Milá překvapení podzimní sezóny – další sérií pokračuje Gebrian versus a také Ano, šéfe! (na to jsem při původním psaní naprosto zapmněl).

Dál ještě sleduji vlogy Baty Alquawen a dávám šanci i vcelku zdařilému Pořadu Luďka Staňka (nově na Stream.cz).

Jo, a začala Petr Čtvrtníček TV.
KomentářeJedenmecítma šlépějí

Všechny články

Naděje není přesvědčení, že něco dopadne dobře, nýbrž jistota, že něco má smysl, lhostejno jak to dopadne.

— Václav Havel