Posunout na článek


Vodka s pepřem: Pomoc při nachlazení a bolesti v krku

Pátek, 15. listopadu 2013    Zdraví, Ze života...

vodka-pepr_200S nezadržitelně se blížící zimou přichází také čas vyššího výskytu nachlazení a dalších odvozených nemocí. Proto myslím, že je pravý čas podělit se o jeden lidový „lék“, o němž mi řekl bývalý soused původem z Ukrajiny.

Před lety jsem byl u něj na návštěvě a bylo na mě vidět, že nejsem úplně v pořádku. Měl jsem rýmu a bolelo mě v krku. Hned tedy sáhl pro domácí vodku, štamprle a mletý pepř. Nalil vodku téměř po okraj, přidal lžičku pepře a ještě trochu přisypal a zamíchal.

Že prý mi to nechce nutit, že to není jen tak, ale že to vážně pomáhá. Moc jsem nevěděl, co od toho čekat, ale řekl jsem si: „Proč ne…“

Ještě jednou zamíchal lžičkou, aby se rozvířil usedlý pepř, podal mi sklenku a na ex jsem onu podivuhodnou směs vypil. Od té doby jsem se takto léčil již několikrát a vodka s pepřem vždycky rychle pomohla.

Jak na to?

  1. Do sklenky nalít přiměřené množství vodky (kvalitou i chutí se mi z těch běžně dostupných nejlépe osvědčil nechlazený Russkij Standart).
  2. Nasypat mletý černý pepř (nejlépe přímo mlýnkem umlít).
  3. Před napitím vždy promíchat, aby se pepř dostal ode dna.
  4. Vypít. (Pokud plánujete jít do postele, tak na ex. Jinak možno upíjet po větších locích.)
  5. Člověk by po požití měl být v teple a v klidu, nejlépe v posteli.

Na bolest v krku mi obvykle zabírá téměř okamžitě. Dobré je začít už při prvních náznacích nemoci.

Důležité také je aspoň nějakou dobu ničím nezapíjet, aby se pepř příliš brzy nespláchl. Jako doplňkový nápoj mezi jednotlivými dávkami (avšak s patřičným odstupem) doporučuji čaj z čerstvého zázvoru s citrónem a medem.

vodka-pepr


Aktualizace 17. listopadu 2013: Typ pepře

Upozorňuji, že pepř by měl být černý. Na základě zkušenosti jedné odvážné testerky jiné typy pepře nedoporučuji.


Aktualizace 9. prosince 2013: Orofar a Bioparox

Pokud je bolest v krku vážnější a během pár dní se nezlepší, doporučuji vyzkoušet ústní sprej Orofar (cca 140,-), nebo (při angině a podobných onemocněních) lokální inhalační antibiotika Bioparox (kolem 200,-).KomentářeJedenmecítma šlépějí

Všechny články

Skutečný návrat k přírodě je možný pouze skrze bosá chodidla.

— Július Pataky