Posunout na článek


Návod: Proclívací pošta Praha 120

Středa, 26. září 2012    Praha, Tipy a triky, Ze života...

Na proclívací poště jsem byl dneska zhruba po roce a za tu dobu už jsem trochu pozapomněl, kolik kroků (doslovných i metaforických) tam člověka vlastně čeká…

Po dlouhém očekávání mi konečně z USA přišla Makey Makey, a tak jsem vyrazil, co nejdříve to šlo.

Jak poznám, že potřebuju na proclívací poštu?

Zhruba dva dny po tom, co zásilka dorazí do ČR (dostane ji do rukou proclívací pošta), vám přijde obálka s informacemi, fotkami štítku z balíku, žádostí o zasílání v elektronické podobě a formulářem na plnou moc, kterou můžete poště udělit, aby vše vyřídila za vás. Jste-li z Prahy, nejrychlejším řešením bude nejspíš osobní vyřízení na proclívací poště Praha 120.

Co vzít s sebou?

Je dobré s sebou mít kopii potvrzení objednávky, kde je uvedena celková cena. Foto zboží z eshopu je výhodou, ale zpravidla stačí jen popsat ústně. Dál budete potřebovat také nějaké peníze v hotovosti. Částka k doplacení se většinou skládá z těchto položek:

 • DPH z celkové ceny (včetně poštovného),
 • clo (1–10 %, platí se jen při celkové ceně nad €150),
 • poplatek za vyřízení – obykle 103,- Kč.

A stejně jako na běžné poště je potřeba také občanský průkaz.

Mám připraveno. Co dál?

Proclívací (vyměňovací) pošta Praha 120 sídlí na adrese Plzeňská 139/290, Praha 5-Košíře (mapa »). Nejbližší tramvajová zastávka je Klamovka (nedaleko ní je také stejnojmenná autobusová zastávka).

Po:   8:00 – 17:00
Út:   8:00 – 15:00
St:   8:00 – 17:00
Čt:   8:00 – 15:00
Pá:   8:00 – 15:00

Informace o průběhu celního odbavení:
+420 954 222 000 (všední dny 8:00–17:30)

Po malém můstku vejdete do budovy, dáte se prosklenými dveřmi vpravo a potom opět vpravo – po schodech do 3. patra (které je, bráno relativně, vlastně druhé, protože vchod do budovy ústí v prvním).

1. Výdejna – přepážka: Pak se dáte (zavřenými) dveřmi vpravo, předložíte papíry, které vám přišly v obálce poštou. Na základě nich vám pracovnice najde složku a pošle vás chodbou naproti a vpravo – k celníkům.

2. Celnice – přepážka: Tam je dveří sice několik, ale ty správné (obvykle také zavřené) snadno odhalíte díky světelné tabuli. Vejdete dovnitř a vydáte se k jedné z přepážek. Chvíli počkáte, než si opíší potřebné údaje. Zeptají se, co je obsahem zásilky, požádají o kopii objednávky či fakturu (tam je pro ně klíčové uvedení celkové ceny) a o podpis. Vystaví účet za DPH (případně i clo) a pošlou vás k pokladně.

3. Celnice – pokladna: Pokladna je naštěstí ve stejné místnosti. Předložíte papír, který jste před chvílí obdrželi, zaplatíte a dostanete doklad o zaplacení.

4. Celnice – přepážka: S dokladem se vrátíte na přepážku, kde na jeho základě dostanete zpátky složku.

5. Výdejna – přepážka: Se složkou a dokladem o zaplacení se vrátíte do výdejny. Musíte ještě jednou k přepážce, kde požádají o občanku, podpis a vystaví vám fakturu za administrativu (obvykle 103,- Kč za vyhotovení souhrnné deklarace). Zaplatíte a pak už vás konečně pošlou k výdeji.

6. Výdejna – výdej: Vezmou si od vás složku, jdou hledat do skladu a za chvíli přinesou vytouženou zásilku.

Vypadá to docela složitě, ale nebojte… když tam není moc lidí, dá se to celé zvládnout za 10 minut (snad i rychleji). A lidé jsou tam vesměs příjemní, takže rádi poradí a nasměrují vás.

Mimochodem, když se s celkovou cenou vejdete do €22, přijde vám zásilka rovnou – není třeba doplácet DPH ani clo. U vyšších částek se tomuto záseku většinou nevyhnete, pokud není poslána zásilkovou službou, která celní řízení řeší víceméně sama (např. UPS, DHL nebo FedEx).

Přeju příjemné nákupy!


Aktualizace 20. dubna 2014: Podrobný návod na RCMania.cz

Objevil jsem velice podrobný článek o nákupech ze zahraničí a souvisejících záležitostech na webu RCMania.cz.
Komentáře

 • Vojta M.

  Výborně,přesně takový stručný a srozumitelný návod jsem hledal. Děkuji 🙂

 • Ondra

  Díky, seš borec.

 • dík, to se hodí 🙂

 • Patrik

  Dobrý den prosím o pomoc 🙂 koupil jsem si telefon cena 22usd což by nemělo podléhat clu ani dph ale dnes jsem koukal na sledování zásilek a tam je napsáno (Adresátovi odesláno 25.10.2013 oznámení o uložení zásilky v dočasném skladu na poště Praha 120 – nutno doložit doklady pro zjištění celní hodnoty.) prosím moc o radu jak dál? stačí jim poslat doklad o zaplacení emailem? nebo jak to funguje? jsem z toho na prášky 🙂 děkuji za každou informaci

 • Telefon za $22, jo? 😉 Třeba jim to taky bylo podezřelý… Jestli jsi z Prahy, zřejmě bude potřeba tam zajít, říct jim reálnou cenu a zaplatit DPH. Návod je v článku. Každopádně je potřeba počkat, až ti od nich poštou přijde obálka (bude vypadat podobně jako nahoře pod nadpisem).

 • Martin

  Děkuji za perfektní návod.

  V mnoha diskusích se řeší poplatek poště 96 nebo 180Kč. Podle toho co jsem zjistil, 96Kč to stojí v případě že zajdete na poštu Praha 120 a doklady dáte celníkům sami, 180Kč by to stálo pokud doklady pošlete a vyřizuje to pošta včetně následného doručení.

 • Karel

  Velké díky za šikovný návod / popis.

 • Martin: Jo, to odpovídá. Dík za doplnění!

 • Jiřa

  Dobrý den,kde bych našla plnou moc pro Poštu 120 k celnímu řízení
  Moc děkuji J

 • Petr Kouba

  Minuly tyden jsem vyzvedl z celni posty osobne objektiv k fotaku poslany z Japonska. Po procteni nazoru na celni postu na netu jsem z toho mel docela obavy (trva to dlouho, jsou neochotni, problemy s dokazovanim ceny apod), ale MUSIM JE TENTOKRATE POCHVALIT. Nejenže paní celnička byla pohledná a příjemná, ale vše sem vyřídil do 15 min, zaplatil clo a daň a šel domů. Jsem rád, že časy se takto zlepšily a šlape to tam jak má. Na závěr jsem je tam trochu v duchu politoval, že mají tak hnusné pracovní prostředí starých kanceláří a prostorů.

 • Martin Knap

  Skvělý návod, mám tam ted hodinky z USA, nemůžu se už dočkat a toto je fakt super osvěta, co nás tam čeká…

 • Martin Knap

  Tak vše vyřízeno, cca 15 minut na celní poště a pohoda, není proč být nervozní…

 • Marian Míka

  Skvělá práce, to jsem přesně potřeboval. Chvála bohu za lidi, kteří umí stručně, jasně a pro nás neznalý napsat něco takového.

  Ještě jednou díky moc Josefe

 • Anonym

  díky moc za návod, fakt pomohl. 🙂

 • Renata

  Ahoj Pepo…potřebuju radu,jsem bezradna 🙁
  Objednavala jsem si filtry na objektiv a misto nich mi prisly tyhle 2 dopisy.Jelikoz nejsem z Prahy a je to dost pro me komplikovane se tam dostat.
  Tak ted nevim co,komu a kam poslat…prosim te moooc o radu,diky Renca

 • ↑ Renata: V tom dopise by mělo být všechno napsané… možná i včetně formuláře pro udělení plné moci.

  Sám se zastoupením Českou poštou nemám zkušenost, ale jak jsem psal v předchozím komentáři, víc informací najdeš na jejich webu: http://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/ocekavate-zasilku-ze-zahranici/#6

  Plná moc (pdf, 230kB) . Tato Plná moc se vztahuje pouze na celní řízení u poštovních zásilek a je platná do odvolání. Vyplněnou plnou moc zašlete poštou na adresu „Česká pošta, s.p., Oddělení celní deklarace, Plzeňská 290/139, Praha 5, 220 00″, v případě možnosti scanu, v elektronické podobě na e-mailovou adresu cd-praha120@cpost.cz.“

  Po zaslání by všechno měli vyřešit za tebe, jen to bude nejspíš trvat trochu déle.

 • Renata

  Děkuju moc za radu…

 • Majkee

  Díky za užitečné rady! Byla to fakt rychlovka. A to jsem přišel 15 minut před zavíračkou. Milé překvapení.

 • satam

  ahoj, nemáte někdo zkušenost se zadržením zásilky a dokazováním hodnoty, které došlo až tak daleko, že si mě zvou k ústnímu dokazování hodnoty (po předchozích asi 4 krocích dokládání a dokazování hodnoty)…..

 • Jirka

  >> U vyšších částek se tomuto záseku většinou nevyhnete,
  >> pokud není poslána zásilkovou službou, která celní řízení
  >> řeší víceméně sama (např. UPS, DHL nebo FedEx).

  K tomu si dovolím jisté upřesnění.

  Při celním odbavení jsou i tam (UPS, DHL nebo FedEx) přítomni celní úředníci, kteří mají ze zákona povinnost vykonávat přímý dohled nad celním odbavením jenž se provádí obvykle v celních skladech příslušného dopravce a celní úředníci jsou také ti kdož rozhodují co se pustí bez DPH, na co se stanoví DPH atd. Pracovníci žádného dopravce o tom nejsou oprávněni rozhodovat. a nemohou ani vykonávat dohled za celní úředníky.

  Mimochodem jak u zásilek jdoucích přes Českou poštu tak i u zásilek přes UPS, DHL nebo FedEx apod. se stává, že občas tu a tam projde bez DPH i bez cla zásilka bez ohledu na celní hodnotu tedy i když má přímo na celní deklaraci nalepené na zásilce uvedenu celní hodnotu třeba i vysoce nad limitem 22 Eur.

  Zkrátka je to jen a jen o lidech a o ničem jiném a zejména o celnících, kteří se zrovna vyskytují u toho či onoho proclívání. Stručně řečeno celníci jsou v tomto ohledu svým způsobem bohové.

 • Jirka

  >> ahoj, nemáte někdo zkušenost se zadržením zásilky a dokazováním hodnoty,
  >> které došlo až tak daleko, že si mě zvou k ústnímu dokazování hodnoty
  >> (po předchozích asi 4 krocích dokládání a dokazování hodnoty)…

  Kdo si tě zve k ústnímu dokazování hodnoty, celníci nebo jen celní deklarant České pošty ?

  Pokud si tě zve jen celní deklarant České pošty pak máš možnost si provést celní odbavení osobně na poště Praha 120 dle postupu uvedeného v článku. Tam už budeš komunikovat přímo s celníky a celní deklarant České pošty ti může být ukradený.

  Pokud si tě zvou celníci pak je to na pováženou, protože to se stává jen málokdy. Obvykle to bývá v případech pokud mají nějaké vážnější podezření na pokus o celní podvod apod. Zřejmě si u nich něčím vzbudil nějaké výrazné podezření ať už nějakým jednáním nebo nějakými dokumenty apod.

  Je třeba si uvědomit, že celníci mají ze zákona v tomto ohledu takové pravomoci, že jsou prakticky skoro bohové. Nejsou povinni slepě přijmout vše co jim doložíš respektive pokud mají pochybnosti o důvěryhodnosti tebou doložených informací či dokumentů apod. tak to v konečném důsledku pokud jim to podezření nevyvrátíš může skončit i správním řízením a udělením nemalé pokuty.

 • hruška

  Dobrý den,

  Odesílatel mi na balíčku uvedl nižší cenu. Celnici chtějí vidět výpis z Paypalu, ale tam je samozřejmě jiná částka. Nechci to falšovat. Myslíte si, že bude problém pro odesílatele, když jim ukážu realnou cenu a oni mi z toho vypočtou DPH?

 • hruška

  teda myslím, jestli ho nebude čekat nějaký postih nebo tak

 • Aneta

  Dobrý den, když pošlu dané dokumenty, aby moje zboží bylo vydáno z celní správy, jak dlouho doba doručení trvá? Mohlo by to přijít do týdne? Díky za odpověď

 • hruška: Myslím, že jednotlivý případ neuškodí. Nicméně odesilatel to vždycky dělá s vědomím, že se mu to jednou může vymstít (i když zpravidla je na to připravený).

  Aneta: Nemám s tím zkušenost, nicméně čekal bych spíš 14 dní až 3 týdny.

 • Jiří

  Tak jsem také účastník “pošto celního” kolečka, ale to, co jsou schopni vyplodit….

  “Dobrý den
  dárek lze akceptovat pouze v případě, že odesilatel i příjemce jsou soukromé osoby. Ve Vašem příoadě je odesialtelem 4PX Woelwisw Expess Co. Ltd. což evidentně nebńí sukromá osoba z tohoto důvodu zásilka nemůže být odbavena jako dárek..
  Pokud jde o cenu celní úřad pojal podezdření že je zboží podhodnocena a požaduje doklad o ceně zboží
  Pokud s tímto nesouhlasíte můžete si zásilku odbavit sám.”

  To, že firma 4PX Woelwisw Expess Co. Ltd. je obdoba české PPL DHL ,…. ani se nepodívá na internet, prostě pro ně je tato firma odesílatel. “Dárek můžete dostat jen od soukromé osoby”. Bože můj, a tohle platíme ,… o psaném projevu dotyčného raději pomlčím.
  Tak toto s nimi už řeším druhý den.

 • Michal

  Dobrý den.

  Objednal jsem si telefon z Číny a to ve stylu kopie iPhonu 5s. Bude s tím nějaký problém ? Platil jsem asi 111USD. DPH bude okolo 500,-. To vím, ale mám strach aby mi telefon vydali, když se jedná o kopii.

  Díky za info.
  Michal

 • Když je to jednotlivý nákup pro vlastní potřebu (a ne k dalšímu přeprodeji), tak to AFAIK nevadí a neměl by s tím být problém.

 • Zdeněk

  Děkuji za stručný popis…přesně to jsem hledal!

 • Michal

  Ahoj, objednal jsem přes ebay zesilovač v hodnotě 199 dolarů + jsem zaplatil nepovinný příspěvek 5 dol. na výzkum rakoviny. Na USPS tracking sleduju zásilku a zatím hlásí, že byla 13.10. odeslána z LA. Zítra by měl být první den pravděpodobné lhůty pro doručení. Mám očekávat nějaký update trackingu o doručení do Košíř, nebo nejdřív info přímo z pošty? Na stránkách České pošty jsem se dokonce dočetl, že u zásilek, kde se neplatí clo, ale jen DPH, mohu očekávat doručení přímo domů a daň doplatit podobně, jako při nákupu na dobírku. Je to možné, nebo jsem něco špatně pochopil? 🙂

 • Michal

  Teď koukám, že jsem z bůhvíjakýho důvodu počítal, že se vejdu do 150 Euro a ejhle, ono ne 🙂 Takže se cestě do Košířů tak jako tak nevyhnu… O to víc díky za návod 😉

 • Scot

  Dobrý den,
  očekávám zásilku ze zahraničí v hodnotě 525,-Kč dle cpost.cz –nutné doložení hodnoty zboží. V případě že se osobně dostavím na vyměňovací poštu a doložím veškeré potřebné doklady, budu hradit nějaký poplatek? I když je má zásilka pod hranicí 22Euro? Mnohokrát děkuji za Vaše připomínky a věcné rady.

 • Jestli sedí cena, tak je to tedy zvláštní. Neuvedl odesilatel celkovou cenu včetně poštovného (kvůli kterému by to mohlo přesáhnout)? Zašel bych na vyměňovací poštu a poptal se, v čem je problém. Pokud bude cena pod €22, myslím, že poplatky v klidu odpustí (možná kromě administrativního 96,-).

 • Vlastimil

  Dobrý den,návod perfekt.Mám skromný dotaz zda je bezbarierový přístup,jestli jste si při vašem jednání nevšiml.Děkuji za trochu jinou otázku Vlastimil

 • Bohužel, žádného výtahu jsem si nevšiml. Do přízemí se dostat dá, ale to je, pokud vím, všechno. Nicméně předpokládám, že nenosí všechny balíky do třetího patra ručně, tak možná tam aspoň služební výtah mají. Zkusil bych zavolat na infolinku +420 257 019 301 (všední dny 8:00–17:30).

 • Vlastimil

  Děkuji

 • Jana

  Výtah tam je, zrovna dneska jsme tam museli až z Liberce a já jsem na vozíku, takže jsme výtah použili 🙂

 • Díky za doplnění!

 • Vyslal jsem dne 3.prosince nefunkcni pristroj “Denas” z Floridy do prodejce v Karlovych Varech k oprave ci vymene. (zaruka),ale do dnesniho dne temer po 2 mesicich jeste nic neobdrzeli. Je to normalni ?? Prodejce rika ,ze ceka na zpravu z celniho uradu.
  Diky za nejakou informaci. George.

 • Např. s DHL lze zboží z USA do ČR doručit během pár dní. U běžné pošty je to pak obvykle 2–3 týdny. Jak je to u velkých strojů, to nevím, ale řekl bych, že normální to není. Existuje k té zásilce nějaký tracking?

 • JANA

  Dobrý den,objednala jsem si tel.za 104 USD Budu platit CLO nebo DPH?Díky za odpověd.

 • Na částku 104 USD se vztahuje DPH (cca 650 Kč) a případně administrativní poplatek poště (při osobním vyřízení 99 Kč). Clo se platí jen při částce vyšší než 150 EUR ~ 158 USD.

 • Frankie18

  Moc diky za tenhle popis, je to asi tak tisickrat lepsi, nez ty slinty, co mi poslala Ceska posta (vc. takove perly jako url o 80 znacich, ktera odkazovala na cenik CP…).
  Jeste asi chvilku potrva, nez se na CP chytnou za nos a zlidstej svoje dokumenty. Kazdopadne vam fakt diky moc!

 • Martin

  Prosím o radu.
  Objednal jsem si GPS za 52 dolaru z DX. 14.4.2015 prijali mou platbu. 17.4.2015 byla zasilka expedovaná z Honkongu. Doposud jsem nic nedostal. Když zadám ve sledovaní zasilek Ceske Posty tracking number tak mi vyhodí, že zasilka s timhle cislem neni evidovaná.

 • Z Asie může jít pošta klidně i měsíc. Zkus dohledat, jakou společností zásilku poslali a tracking zadej na jejich webu, nebo případně tady: https://www.dxdelivery.com/consumer/my-tracking/

 • Marek

  Martin: Je zvláštní, že trackovací číslo neeviduje pošta. Pošta neeviduje jednotlivé kroky, ale podání by tam mít měla. Na jejich track and trace to vypadá následovně – nejdřív tam vidíš, že zásilka byla podána. Jediná další informace potom je, že už je zásilka na celní poště. Za dva dny od zobrazení této informace by ti měly přijít papíry a pak už jedeš podle popsaného postupu. Jinak přímo čínské trackovací služby pak ukazují i průběh – tam je pak několik měst. Poté většinou nějaký evropský přístav a poté Praha.

 • Martin Knap

  Tak opět po roce a něco objednávka hodinek z Japonska, dodání 5 dnů!!!, luxus, ihned jsem dodal elektron.žádost na celnici a druhý den jsem během 10ti minut vše na poště 120 v pohodě vyřídil… Takže, nebojte se ničeho, funguje to bezvadně!!!

 • Filip

  Děkuji za návod, také mi pomohl a vyřízení bylo rychlé. Bohužel mi však bylo zasláno špatné zboží, které jsem vrátil.
  Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem je možné zažádat o vrácení DPH v případě, že jsem zboží zaslal zpět a byla mi vrácena původní částka?

 • ↑ Filip: To je už dost pokročilá problematika… Zkusil bych zavolat a infolinku +420 257 019 301, případně kontaktovat poradenské centrum celní správy https://www.celnisprava.cz/cz/o-nas/kontakty/Stranky/centrum-pro-zakladni-poradenstvi-a-informace-z-oblasti-celni-a-danove-problematiky-a-dalsich-kompetenci-celni-spravy-cr.aspx. Budu rád, když se tady pak podělíš o výsledek.

 • Anonym

  Super, díky za návod 🙂 Funguje skvěle !

 • petr

  Zdravíčko, chci se jen opatrně zeptat, jestli se někomu nezdá, že poplatky jsou velice vysoké a DPH je nesmysl. Přišel nám balíček za 240 Euro, objednávali jsme si teplé oblečení na sebe, pro naši malou dcerku. Vzali jsme ještě dětské rukavice navíc, aby jsme přesáhli částku 200 Euro, jelikož jsme pak měli poštovné z USA zdarma. Radovali jsme se zbytečně, jelikož nás obrali doma v ČR. Balíček přišel a my jsme zaplatili 1700 Korun. Z mého pohledu je to lichva, ne CLO. Nemluvě o tom, že podepisujete plnou moc nějakému cizímu člověku, který to za Vás má vyřídit. Mám českých zlodějských metod a služeb po krk. Tak jsem si alespoň ulevil. Dík.

 • Dávat plnou moc není povinnost (i když chápu, že při bydlišti mimo Prahu se tam málokomu chce jezdit). Při vyšších částkách se DPH může vyšplhat vysoko, ale tak je to i při nákupu v ČR. Tady je těch 21 % cca 1350 Kč, jestli dobře počítám, a clo už „jen“ ten zbytek. Doufejme, že to aspoň z větší části eliminuje připravovaná smlouva TTIP.

 • Anonym

  Dobrý den,
  na balíčku,který mám na celnici,je uvedena nižší hodnota.Pokud pošlu doklad o zaplacení s reálnou hodnotou,která je mnohem vyšší,bude z toho pro mě osobně plynout nějaký větší postih než vyšší DPH?
  Děkuji

 • Neměl by. (Pokud tedy cena nepřesahuje €150. Pak by pravděpodobně vyměřili i clo.) Zodpovědnost je v tomto případě na odesílateli, protože logicky člověk nemůže zabránit tomu, aby mu někdo poslal balík se špatně deklarovanou cenou.

 • Jirka

  Dobrý den přátelé! Prosím vás o pomoc!
  Mám v práci mladého spolupracovníka. Skvělej, pracovitej a spolehlivej. Naučil jsem ho nakupovat na Aliexpressu(on tam nakupuje kartou)
  Jenže dnes přišel vyklepanej a zelenej ja sedma. Co ten vůl neudělal!!! Objednal si zboží u jednoho prodejce za častku 66 dolarů a něco. A napsal přímo v tom Aliexpressu tomu prodejci aby balík nacenil na max. 20 dolarů aby neplatil to DPH a CLO. Nyní si zjistil, že balík vysí na poště Praha 120. Očekává tudíž poštovní zásilku od celníků, kde bude muset dokázat skutečnou cenu. Je samozřejmě v pasti, že pokud jim udá skutečnou cenu, tak celníci kontaktují prodejce proč podhodnotil zásilku a ten jim logicky určitě pošle kopii konverzace s ním. Jde mi o to nějak mu pomoci. Kluk si chtěl brát hezkou slečnu a mít s ní dítě , teď to vypadá, že prý až jí to řekne, tak ho kopne do prdele, protože si zkazil celý život. Ať si to vysvětlujeme jak chceme je to daňový podvod. Prosím napište mi prosím třeba na e-mail jak mu pomoci. Zeptejte se prosím někoho kdo se v problematice vyzná a mohl by pomoci. Pokud znáte někdo celníka bude to nejlepší. Kluk udělal klučičinu a má si zničit život? Je to vůl s velkým V, to nepopírám , ale musím mu nějak pomoct, než si ten vůl nedejbože něco udělá. Předem děkuji za pomoc a odpovědi

  Zapomněl jsem napsat svůj e-mail, je to: rossi01@seznam.cz
  Předem děkuji

 • lx

  jirko nebud blazen , kazdej balik z eliexpresu je automaticky s cenovkou pod 20 dolacu , ze si chatujes s cinanem o podhodnoceni ceny a ze se to vrati dokonce na celnici je naprostej nesmysl , borec ma 2 moznosti bud cestne prohlasi ze to je fakt za 20cku nebo dobrovolne zaplati par set dph, skoro bych ti navrhoval metodu lhani tedy bez dph pouze za stovku za celni rizeni …. reisli by to pouze v pripade ze je to celej kontejner

 • tomas

  ahoj, tu jeden moj neprijemny pripad, ktory vam moze usetrit zbytocnu cestu na colny urad. Prisla mi zasilka – new years gift – obsahem je cokolada, dzem a olivovy olej. Odesilatel je firma – pravnicka osoba. Celni urad neakceptuje darky medzi pravnickymi osobami, nebo medzi pravnickou a fyz.osobou. Keby som chcel zasielku preclit a zaplatit DPH, tak potrebujem fakturu – tu samozrejme nemam a bez nej mi colny urad zasilku nevyda. Cize vysledek: zasilku som nedostal a putuje naspat do Izrealu. Nastesti jde jenom o malou blbost ale jde o princip… pripada mi to skoro ako za komousu. 🙁

 • stz_CZE

  Moc dekuji 🙂 Je super, ze si nekdo da tu praci!!!

 • Otevírací doba se z 15:30 změnila na 15:00, pozor na to.

 • Díky, upraveno.Jedenmecítma šlépějí

Všechny články