Posunout na článek


WordPress: CSFD Last Seen plugin

Pondělí, 23. listopadu 2009    PC a informatika, Tipy a triky, Webdesign a grafika, WordPress

CSFD.cz Last Seen Movies

CSFD Last Seen 0.9 plugin

Máte svůj účet na ČSFD a používáte systém WordPress? Pak je tento plugin určený právě pro vás.

Jedná se o widget do postranního panelu, který vypíše daný počet naposledy zhlédnutých (ohodnocených) filmů včetně jejich barvy, roku vydání a vašeho hodnocení.

Před časem jsem dal k dispozici dočasnou verzi, kterou jsem používal zde na stránkách. Nyní to dotáhla už na plnohodnotný WordPress plugin. 🙂

Instalace pluginu

Nejprve si stáhněte plugin na jeho oficiální stránce:

CSFD Last Seen plugin

Plugin se instaluje klasickým způsobem.

 1. Rozbalte stažený archiv s pluginem.
 2. Nahrajte složku csfd-last-seen do wp-content/plugins.
 3. V administraci vašeho blogu přejděte do sekce Pluginy a CSFD Last Seen plugin aktivujte.
 4. Přejděte do sekce Vzhled/Widgety a umístěte widget CSFD Last Seen jak je libo.
 5. Nastavte požadovaný profil, počet zobrazovaných filmů a frekvenci obnovování.
 6. Klikněte na Uložit.

Celou tabulku s hodnocením můžete vzhledově upravit pomocí CSS. Stačí do souboru se stylem přidat následující kód:

table#csfd, table#csfd td { border: none; border-collapse: collapse; }
table#csfd td.csfd-stars { text-align: right; white-space: nowrap; }

a případně upravit podle vašich potřeb.

Ukázka pluginu

Demo pluginu si můžete prohlédnout přímo zde na stránkách (pravý sloupec – Naposledy jsem viděl).

Nastavení pluginu v administraci

CSFD Last Seen pluginKomentáře

 • Trevi

  Mám verzi 2.8.6, ale plugin po nakopirování do patřičné složky na FTP nevidím mezi widgety. Kde je problém? Nepodporovaná verze wp? Diky.

  Update (19.01): Zapomněl jsem aktivovat 🙂

 • ↑ Trevi: Díky za připomínku, doplnil jsem návod k instalaci. 🙂 Doufám, že už vše chodí, jak má. Můžeš také aktualizovat… nahrál jsem dneska verzi 1.1.

 • Veľmi zaujímavé, vďaka!

 • Bylo by nějak možné používat tento plugin dvakrát? V každém by byl jiný člověk. Zkoušel jsem nahrát přejmenovanou složku, ale způsobilo to chybu.

 • ↑ O’Neill: Tak s tím jsem původně opravdu nepočítal, ale zkusím na tom zapracovat do příští verze. 😉

 • Super, díky.
  Jinak jít by to mělo, ptal jsem se na to tady.

 • Měl bych takový nápad. Jelikož je ČSFD neskutečně zastaralá a postrádá jakékoli „sociální funkce“, mohl by tento plugin posloužit jako základ pro něco většího. Konkrétně bych rád sledoval, co zrovna hodnotí mí kamarádi. Zkoušel jsem to přes RSS feed, ale bohužel, na toto si netroufám. Bylo by možno uvolnit verzi nezávislou na WordPress? Určitě by šel rychle na odbyt – například jako podpis na fóra a různé facebooky. 🙂

 • ↑ Bohumil Čecháček: Pro takové rozsáhlejší řešení by už byl potřeba nějaký externí server, který by data uchovával. Časem by to tedy začalo být značně zrtátové… Uvažoval jsem i o pluginu pro další publikační systémy, ale oproti WordPressu je jejich tvorba často o dost náročnější. Možná na to ale časem dojde.

  Mnohem raději bych byl, kdyby se podařilo nějakým způsobem urychlit rozvoj ČSFD. Ono se rozvíjí, ale zatím jen vnitřně a na externí sdílení dat nebo nějaké API zatím nedošlo, i když je už dlouho v plánu. Holt mají asi jiné priority. Pokusím se zjistit víc.

 • Myslel jsem, že bych si vytvořil stránku (na vlastním hostingu), na které by se vypsala poslední hodnocení mnou vybraných uživatelů, případně bych data odebíral do feed readeru. Navštěvovat ručně stránky s profily a zkoumat co se změnilo je neskutečně otravné. Co chtít po webu, který dodnes používá tabulkový layout. 😉 Velká škoda, takhle jsou veškerá hodnocení a komentáře zakonzervované.

 • Ahoj, asi budu úplnej blb, ale mě se prostě nepodařilo změnit barvy odkazů na filmy (jsou modré a ty na černém pozadí fakt vidět nejsou)… Poradí někdo?

 • ↑ Pavel: Napsal jsem ti na Skype… Barva odkazů je věc stylů zobrazení (CSS). V typické šabloně WordPress je možno je změnit např. pomocí přidání stylu:

  div#sidebar a { color: silver; }
  div#sidebar a:hover { color: white; }

 • SMO

  Super plugin! 🙂 Chtěl jsem se ale zaptat, co bych měl jestě připsat do CSS souboru, aby byli hvězdičky uplně vpravo v postraním sidebaru. Ď.

 • ↑ SMO: Je to otázka šířky tabulky… tedy mělo by stačit přidat:

  table#csfd { width: 100%; }

 • SMO

  A je to. Dík moc za radu. Jinak pěkný počtení v blogu.

 • Zdravím 🙂 Dneska sem si chtěl dát na web tvůj plugin, ale nefunguje mi 🙂 I když to dělám přesně podle návodu, tak mi to napiše:

  "Warning: fsockopen() has been disabled for security reasons in /.../www/wp-content/plugins/csfd-last-seen/csfd-last-seen.php on line 84"

  Byla by nějaká rada? Používám WordPress 2.9.2 🙂

 • ↑ Vachi: Je mi líto, ale v tom ti asi prozatím nepomůžu. Je to problém free hostingu IC.cz a zablokované funkce v PHP nutné pro fungování pluginu. Zkus napsat administrátorům, ať ti funkci fsockopen() povolí.

  Pokusím se do další verze zapracovat nějakou alternativní funkci.

 • Díky moc 🙂 Aspoň za vysvětlení.

 • Zdravim, mám problém. Po aktivaci pluginu mi vždycky vyskočí chybová hláška:

  Parse error: parse error, expecting `T_VARIABLE' or `'$'' in /.../wp-content/plugins/csfd-last-seen/csfd-last-seen.php on line 174

  Nevíš, čím to je? Dík.

 • ↑ Stíba: Patrně bude problém u hostingu WebZdarma.cz. Zkontroluj, jestli nemáš nastavené vkládání reklamy do všech stránek nahoru. (Tzn. že se při nahrávání souboru na FTP automaticky vkládá kód reklamy WZ.) Občas to pak dělá neplechu.

 • Hadascz

  Díky 😉

 • Hubert

  Dobrý den! Skvělý plugin! Mám pouze jeden dotaz/podnět. Mnohokrát se mi stane, že hodnotím dosud neviděné filmy, které ještě nemají na CSFD „barvu“. Na mém blogu se pak takové filmy zobrazují bez šedivého čtverečku, což způsobuje, že se krásně zarovnaný seznam rozhodí. Nešlo by s tím něco udělat?

 • ↑ Hubert: Díky za upozornění… koukám, že na ČSFD proběhly nějaké změny, které zapříčinily tuhle chybu. Opraveno. Vydal jsem verzi 1.6, v administraci na přehledu pluginů by to mělo nabídnout automatickou aktualizaci.

 • Nikola

  Zdravím, skvělý plugin, existuje nějaká alternativa, jak tento nebo podobný plugin použít na bloggeru? Nepoužívám wordpress a csfd ani imdb žádný oficiální nemají.

 • Pro blogger to bohužel moc dobře nejde (chybí tam možnost, aby si plugin/widget uložil nějaká data do databáze).

 • Ahoj, som zo Slovenska a žijem v Holandsku (Nizozemsko). Mam jeden blog s filmovou témou a hodil by sa mi tiež takýto podobný plug in. Zatial som ešte bohužial žiadný dobrý nenašiel ale aspoň vidim že predsa musi to existovať. S pozdravom z Nizozemsku!Jedenmecítma šlépějí

Všechny články