Posunout na článek


Ladronka, jak ji nejspíš neznáte

Středa, 13. května 2009    Sport

moon-clouds-forest

V noci je na Ladronce naprostý klid a krásný výhled na hvězdnou oblohu.

Ladronka, pojmenovaná podle Filipa Ferdinanda de la Crone, který usedlost koupil v roce 1688, je prozatím zřejmě nejlepší inline dráhou v Praze. S přibývajícími stupni na teploměrech však roste také počet bruslařů a zvláště v odpoledních hodinách zde bývá značně plno. Většina návštěvníků se naštěstí na okruhu (i mimo něj) snaží dodržovat určitá pravidla, a tak se díky této ohleduplnosti dá jezdit i při silnějším provozu. Nutnost neustálého ohlížení se, předjíždění a časté bezstarostné skotačení pejsků však na bruslařském zážitku zrovna nepřidá.

Říkal jsem si před časem, jaké by to bylo mít celý okruh pro sebe a moci si tak zabruslit opravdu naplno a bez omezení. A zjistil jsem, že k tomu stačí opravdu málo. Od půlnoci do 8 ráno (většinou i déle) není po nikom ani vidu ani slechu. Každých 30 minut jezdí na Televizní věž noční autobus 510 a kousek je to i ze zastávky Vypich. Odměnou za tento noční výlet vám bude naprostý klid, krásný výhled na Prahu s hvězdnou oblohou a téměř zaručené je i setkání s aspoň jedním zajícem, kunou, nebo jiným zvířátkem. S přidáním vaší oblíbené hudby se pak z bruslení stává takový malý noční sen. Tedy –  jednoznačně doporučuji.

ladronka

Mapka osvětlení okruhu na Ladronce.

Snad jenom dodám, že Ladronka je z velké části osvětlená a s viditelností tedy nemívám absolutně žádné potíže.

Já sám s bruslením teprve začínám a chtěl jsem získat nějaký údaj, od kterého bych se mohl odrazit a v budoucnu pozorovat zlepšení. Celý okruh v parku Ladronka (3,44 km) jsem tedy projel rychlým tempem za 9 minut a 37 sekund. Podle tréninkového deníku Ladronky se lze na fitness bruslích dostat na čas ještě o 2–3 minuty nižší, což ostatně bylo cítit i z nedostatků v technice mé jízdy…

Co se inline bruslí týče, zatím nemám téměř s čím srovnávat. Jezdím na K2 V02 Man s kolečky 84/83A a ložisky ILQ-9 a jsem s nimi více než spokojený. Bota K2 SoftBoot mi občas připadá až příliš „soft“ na úkor lehkosti a jistého držení nohy, nicméně u tréninkových bruslí je to určitě výhodou. V příštích sezónách jistě ocením i rám V02 Aluminum, který je možné osadit až 90mm kolečky.

Pokud si také chcete užít poklidného bruslení na zcela prázdné Ladronce, udělejte si aspoň jednu noc čas. Rozhodně to stojí za to.KomentářeMohlo by vás také zajímat
Jedenmecítma šlépějí

Všechny články

Zvyky rychle hnijí, když se spolu s nimi neuchová i jejich pravý smysl. Děláte něco jen proto, že ‚se to tak dělá‘? Zkuste se zamyslet PROČ.

— Josef Štěpánek