Posunout na článek


Jaké TV seriály si rozhodně nenechat ujít?

Pondělí, 12. srpna 2013    Filmy, seriály, pořady, Mám rád

serialyPřišlo to plíživě a nepozorovaně, ale postupem času, když jsem se bavil s lidmi o televizních seriálech a každý sledoval něco trochu jiného, ale já jsem zpravidla věděl a znal, uvědomil jsem si, že jsem vlastně poměrně velký seriálový fanoušek.

Potěší, když váš známý či kamarád sleduje stejný seriál a je z něj podobně nadšený, jako vy. Je to zvláštní spojení ve světě za obrazovkou, které umožňuje společně prožívat opravdu nevšední zážitky, a následně se přenáší do reality.

Mám účet na ČSFD a občas nějaký seriál zmíním na sociálních sítích, ale přesto mi to jaksi nepřišlo dost a rozhodl jsem se shrnout seriály z posledních několika let, které mě opravdu oslovily a nějakým způsobem obohatily, a vyslovit jim aspoň touto formou poctu a dík.

Každý z nich je mistrovským dílem. Každý z těch vážnějších dokázal předat osudy a emoce postav a umožnil se naprosto ponořit do jeho světa. Každý z těch odlehčených zas přináší spoustu originálního humoru, potrhlých situací, narážek na popkulturu i dění ve společnosti, a snad i díky absenci jakýchkoliv zábran také nutí trochu přemýšlet a přehodnocovat své postoje.

(Řazení je podle žánru, až náhodné.)

Homeland ČSFD Edna

homelandVelmi realisticky, přirozeně a přitom napínavě vyprávěný příběh o agentce CIA Carrie Mathison a seržantu Nicholasi Brodym, který se po 8 letech zajetí v Iráku vrací domů. Rozhodně jeden z nejvíce strhujících seriálů vůbec (také díky mistrovským hereckým výkonům).

Breaking Bad ČSFD Edna

breaking badFamózní příběh o učiteli chemie Walterovi, který zjistí, že má rakovinu, a tak se rozhodne přivydělat si výrobou drog a zajistit tak rodinu. Pak se ale všechno trochu zvrtne… Seriál, který vás zaručeně pohltí. (Pozor, *spoiler*: Jo a mimochodem…)

Dexter ČSFD Edna

dexterOriginální příběh a povedené herecké obsazení spolu s výraznými charaktery postav jsou základem tohoto již téměř kultovního seriálu. Forenzní vyšetřovatel Dexter Morgan odhaluje nepotrestané zločince, aby mohl dát průchod své potřebě zabíjet.

Person of Interest ČSFD Serialzone

person of interest„You’ll never find us, but victim or perpetrator, if your number’s up… we’ll find you.“ Stroj, který má za úkol sledovat lidstvo a hledat teroristické hrozby, přehlíží hrozby nepodstatné – běžné vraždy. Jeho autor Finch se spojí s Johnem (bývalým agentem CIA) a pustí se do zachraňování nevinných. Famózní herci a příběh s jasným otiskem Johnatana Nolana. (edit: Ve čtvrté sérii to nebylo úplně ono – místy dost pochybný scénář. )


The Killing ČSFD Edna

killingKdo zabil Rosie Larsen? To je otázka, kterou začíná tento krimi seriál inspirovaný dánskou předlohou. Ponurá, deštivá, zvolna budovaná atmosféra provází vyšetřování zapeklitého případu, v němž jen máloco je tak, jak se na první pohled zdá.

Wallander ČSFD Serialzone

wallanderKurt Wallander je jednou z mých nejoblíbenějších seriálových postav. Je vedoucím kriminalistického oddělení ve švédském Ystadu a do své práce je naprosto ponořený, avšak život mu na oplátku přináší spíš samé rány. Zvolna nastupující, lehce depresivní atmosféra, k tomu skvělí herci a neobyčejně kvalitní kamera i hudba dělají z Wallandera nezapomenutelnou minisérii. Stopáž je podobná jako u Sherlocka, tedy 90 minut na díl.

Sherlock ČSFD Edna

sherlockBenedict Cumberbatch se pro roli moderního Sherlocka snad narodil. Protože má za sebou zatím jen 6 epizod po 90 minutách, mohu doporučit opravdu každému. Těch 9 hodin vám uteče jako voda a budete jen netrpělivě vyčkávat na pokračování. (Aktualizace – třetí série byla pro mě zklamáním.)

Mimochodem, doporučuji vyzkoušet i americkou variaci na Sherlocka Holmese – seriál Elementary. (Pokud bych měl srovnávat s třetí sérií Sherlocka, Elementary rozhodně vede.)


The Newsroom ČSFD Edna

newsroomSeriál Newsroom sleduje zákulisí zpravodajské televizní stanice, která se snaží odlišit tím, že bude dělat poctivé, seriózní zprávy. Skvělé dialogy i herecké výkony, hodně dobrá režie. Hodina na jednu epizodu je nadprůměr, ale věřte, že to stojí za to. Snad i díky důrazu na ideály jsem si Newsroom velice rychle oblíbil.

House of Cards ČSFD Serialzone

house of cardsKevin Spacey v roli, která mu padne jako ulitá. Jako kongresman Francis Underwood se svými precizně promyšlenými plány dere k moci a na nikoho při tom nebere ohledy. Skvělí herci, scénář i celková atmosféra. (BTW, vysíláno na Netflixu.)


Mad Men ČSFD Edna

mad menVěrné vyobrazení 60. let a života v jedné reklamní agentuře v New Yorku. Promyšlený scénář a brilantní dialogy. Navíc zachycuje i reálné události z americké historie. Jeden z těch seriálů, který se vám dostane pod kůži (a to nejen díky Donu Draperovi). (edit: Zakončení bylo důstojné s jednou ohromně silnou scénou.)

Boardwalk Empire ČSFD 4fan

boardwalk empirePo legendárních The SopranosJamesem Gandolfinim v hlavní roli přišel další seriál ze světa mafie – tentokrát však z doby prohibice a představitelem hlavní postavy je Steve Buscemi. Herecké obsazení, výprava i příběh jsou strhující.


Spartacus ČSFD1 ČSFD2 Edna

spartacusJestli se vám aspoň trochu líbil film 300, dejte Spartacovi šanci a nebudete litovat. Příběh je víceméně věrný historickým událostem. Otevřeně a bez obalu ukazuje římskou společnost, zatímco se z hrstky gladiátorů po krůčcích probouzí povstání obrovských rozměrů. Mimochodem po první sérii začal představitel hlavní postavy Andy Whitfield bojovat s rakovinou, které později podlehl.

Game of Thrones ČSFD Edna

game of thronesAť už jste knihy četli, nebo ne, Game of Thrones je zkrátka mustsee. Svět George R. R. Martina vás naprosto pohltí a ohromeni technickou i hereckou kvalitou budete jen hladově očekávat, co se stane dál. Winter is coming. (edit: Pátá série byla na můj vkus až příliš dějově řídká.)


Arrow ČSFD Edna

arrowSeriál inspirovaný komiksem Green Arrow nabídl v první sérii hned 23 epizod. Díky velice povedenému výběru herců, dostatečnému rozpočtu a šikovnosti tvůrců vzniklo opravdu jedinečné dílo. Seriál s komiksovou tematikou tady zkrátka chyběl. Arrow se velice rychle zařadil k mým oblíbeným. (Edit: Bohužel, s třetí sérií šla kvalita neúnosně dolů a čtvrtá v sestupném trendu zatím pokračuje.)

Aktuality na Facebooku Stephena Amella. Mimochodem, doporučit mohu taky velice těsně související seriál The Flash.


Californication ČSFD Edna

californicationDavid Duchovny, kterého většina lidí zná jako Muldera ze seriálu Akta X, si vybral docela jiný žánr a musím říct, že mu padne přímo skvěle. Ztvárnění spisovatele Hanka Moodyho je jistě jednou z jeho životních rolí. Seriál plný pití, drog a sexu. Originální, nápaditý a především hodně zábavný.

Misfits ČSFD Ura

misfitsMisfits je seriál, který se naprosto vymyká všemu, co jste doteď viděli. Už jen proto stojí za to ho vyzkoušet. Podmanivá atmosféra, absolutně žádné zábrany a díky námětu si scénáristé mohou vymyslet prakticky cokoliv. První tři série mohu rozhodně doporučit, nicméně ve čtvrté jsem tomuto seriálu musel dát sbohem. Odešli další dost zásadní herci a už to zkrátka není ono.


Suits ČSFD Edna

suitsJestli vás baví či zajímá právnické prostředí, mohu doporučit první dvě série Suits (ta třetí je zatím po čtyřech dílech poněkud rozpačitá). Nad světem intrik a boje o moc se místy až zastavuje rozum, ale přesto má své kouzlo.

Mimochodem, pokud byste hledali odlehčenější právničinu, zkuste Franklin & Bash – jako oddechovka (většinou) nezklame.


South Park ČSFD web

south parkAsi nemá moc cenu představovat. Kromě seriálu samotného musím doporučit i film 6 Days to Air: The Making of South Park, který zachycuje práci na epizodě S15E01: HumancentiPad.

Archer ČSFD web článek

archerO Archerovi jsem se rozepsal v článku o tvorbě titulků k 4. sérii. Ve stručnosti – originální animace, brilantní dabing, výrazné charaktery postav a sofistikovaný humor. Velmi rychle mi přirostl k srdci.

Family Guy ČSFD web

family guyFamily Guy neměl jednoduchou historii. Po třech sériích ho zrušili, ale díky velkému zájmu diváků se v roce 2005 vrátil na obrazovky. Stojí za ním muž mnoha talentů – Seth MacFarlane, který uváděl poslední Oscary a mj. také režíroval loňský film Ted. Kvalita se drží až na zaváhání na začátku 11. série.


Abych doplnil tu jednadvacítku, zmíním ještě seriál Royal Pains. Taky mohu doporučit, byť ho považuji spíše za takovou guilty pleasure.

Uvědomuji si, že neexistuje žádný univerzální filmový vkus, ale jestli se vám líbí aspoň pár z výše (či níže) jmenovaných, je poměrně velká naděje, že vás osloví i zbytek.

Přeju příjemnou zábavu a plno kouzelných chvil při sledování!


The Wire doplněno 23. 9. 2013

Ajvngou zmínil starší krimi seriál The Wire. Vyzkoušel jsem a musím říct, že je to něco úžasného. Jeden z těch, který se nebojím označit jako kultovní. Doporučuju!

Mimochodem, zaujala také letošní novinka Ray Donovan s velice povedeným hereckým obsazením a celkově kvalitním zpracováním. Budu s napětím očekávat, jakým směrem se vydá ve 2. sérii.


Utopia doplněno 17. 12. 2013

Dalším doporučením je šestidílná minisérie Utopia. Trochu připomíná začátky Misfits (zdaleka nejen kvůli Stewart-Jarrettovi). Režisér Wayne Yip se zřejmě nezapře.


Luther doplněno 4. 1. 2014

Pro milovníky krimi (a nejen pro ně) je naprostým mustsee také Luther. Při celkem 14 epizodách po necelé hodině není příliš o čem přemýšlet. Velice doporučuji.


The Blacklist doplněno 9. 3. 2014

Seriál The Blacklist je velice povedenou novinkou. Po 15 epizodách mohu s čistým svědomím doporoučit. James Spader v hlavní roli naprosto exceluje a chytře vymyšlená zápletka vám zaručí, že se nebudete ani chvíli nudit. Jak se postupně rozplétají hlavní otázky, objevuje se řada nových a je to čím dál zajímavější podívaná. (edit: Ve 3. sérii už kvalita začala kolísat. Dál sleduji jen ze setrvačnosti.)


Vikings doplněno 6. 6. 2014

Vikingové sledují příběh Ragnara Lothbroka v dobách, kdy začaly první nájezdy do Anglie. Hodně povedený výběr herců (Travis Fimmel v hlavní roli je úžasný), atmosferické prostředí a zápletky, které dávají důvod k zamyšlení (nebo aspoň uvědomění, jak se tehdy asi žilo a s čím se lidé potýkají při střetu odlišných kultur). Doporučuji.


Bron|Broen doplněno 30. 6. 2014

Seveřani zkrátka krimi umí na výbornou (spíš ještě lépe). Znovu to dokázali v dánsko-švédské koprodukci u seriálu Bron/Broen. Famózní!


Power, Tyrant, Ray Donovan doplněno 12. 8. 2014

Z letošních novinek velice mile překvapil PowerTyrant. Jestli nevíte co, doporučuju vyzkoušet (obzvlášť Power).

Také před nedávnem začala druhá série seriálu Ray Donovan. Zatím drží kvalitu a tak mohu s klidem doporučit.


The Knick doplněno 29. 10. 2014

V režiji Stevena Soderbergha vznikla velice působivá novinka z nemocničního prostředí v New Yorku na začátku 20. století – The Knick. Svojí filmařskou bravurou připomíná Boardwalk Empire. Rozhodně doporučuji.


Banshee doplněno 18. 1. 2015

Když se povznesete nad tu béčkovitost, seriál Banshee je velmi zdařilý a zábavný počin. Doporučuji.


The Affair doplněno 31. 3. 2015

Nádherná kamera, chytlavý příběh a styl vyprávění. The Affair se velice pravděpodobně dost vymezuje vůči jakémukoliv seriálu, který znáte. A mj. tím je ohromně zajímavý. V hlavních rolích Dominic West dobře známý z The WireRuth Wilson, která excelovala v Lutherovi. Oběma jejich role padne jako ulitá. Doporučuji vyzkoušet.


Daredevil, Black Mirror doplněno 17. 6. 2015

Velmi mile překvapila komiksová novinka Daredevil. Kvalitní atmosferická úvodní série. Edit: V dalších letech navazují Luke Cage, Jessica Jones (nezaujala, nedokoukal jsem), Iron Fist, The DefendersThe Punisher.

Black Mirror je námětem i zpracováním dost ojedinělá minisérie. Trochu připomíná kultovní Twilight Zone, ale soustředí se víc na aktuální společenská témata, především pak v kontextu nových technologií. Velice doporučuju a dávám plný počet. Ohromně důležitý seriál.


Wayward Pines doplněno 22. 6. 2015

Ajvngou mi na FB dal tip na letošní novinku Wayward Pines. Po delší době obstojný mysteriózní seriál, který vás rozhodně chytí. Děj byl plánovaně ukončen první sérií a 10 epizod tak zvládnete jako nic. (edit 2. 8. 2016: Nakonec se natočila další série, navázala vcelku obstojně.)


Black Sails doplněno 9. 8. 2015

Seriál Black Sails je vsazen do pirátského prostředí v Nassau na začátku 18. století. Skvěle vykreslené charismatické postavy, zamotaný, avšak dobře promyšlený děj plný intrik a velice chytlavý příběh. Rozhodně doporučuji.


Halt and Catch Fire doplněno 31. 8. 2015

Halt and Catch Fire je dost chytlavý seriál z doby, kdy vznikaly první dostupnější osobní počítače a později i první náznaky internetu. Kvalita od AMC.


Sense8 doplněno 21. 9. 2015

Sourozenci Wachowští se pustili do seriálové tvorby a stvořili cosi jedinečného. Dáte-li Sense8 šanci, během pár epizod vás pohltí a díky skvělému obsazení rolí a originálnímu námětu vás jen tak nepustí.


Narcos doplněno 11. 10. 2015

Další lahůdka z produkce Netflixu je tady. Seriál Narcos ohromně chytlavou formou popisuje vývoj drogového průmyslu v Kolumbii za času Pabla Escobara. Druhá série byla ohlášena velice krátce po uvedení.


Fargo, The Leftovers doplněno 25. 12. 2015

K seriálu Fargo jsem se dostal až s odstupem, ve chvíli, kdy končila druhé série, a bylo to velice milé překvapení. Propracované postavy a příběh ve spojení s charakteristickou podivností místního světa tvoří dílo, které jistě nezapomenete budete nedočkavě vyhlížet další díly.

S doporučením The Leftovers jsem poněkud vyčkával, ale druhá série jednoznačně potvrdila výjimečnost, originalitu a přesah tohoto seriálu. Vyzkoušejte aspoň pár dílů a nenechte se odradit prvními náznaky nesmyslnosti.


Making a Murderer doplněno 4. 1. 2016

Před koncem roku vydal Netflix neobyčejný dokumentární časosběrný seriál Making a Murderer. Tak neskutečně zamotaný příběh by snad nevymyslel ani ten nejšílenější scénárista. A k tomu navíc hned v první epizodě vystupuje šerif Tomas Kocourek a zástupkyně Judy Dvorak.

Stručný popis událostí je na wiki, ale doporučuju se tam podívat nejdřív až po pár zhlédnutých dílech.


The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst doplněno 8. 1. 2016

Žánrově hodně podobný seriál jako Making a Murderer, avšak z dílny HBO. The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst je poměrně znepokojivá šestidílná minisérie, kterou velice pravděpodobně budete muset zhlédnout naráz. Skvělá, zdaleka nejen dokumentaristická práce. Za tip díky Romanu Bořánkovi.


The Fall doplněno 20. 6. 2016

Po věhlasných severských krimi seriálech, jakými byly The Killing, Bron|Broen či Wallander, přichází neméně kvalitní a o něco svižnější The Fall se Scullyovou v hlavní roli. Vřele doporučuji.


Stranger Things doplněno 20. 7. 2016

Mysteriózní novinku z dílny Netflixu jménem Stranger Things byste si rozhodně neměli nechat ujít. Mistrovské dílo po všech stránkách. (Edit: Druhá série byl poněkud úpadek, třetí série už jen za 3 hvězdičky.)


The Night Of, 11.22.63 doplněno 22. 9. 2016

Po GoT letos HBO nasadila do programu minisérii The Night Of a vyklubal se z ní velmi osobitý počin, na který jen tak nezapomenu. Napjatě jsem očekával každý nový díl a užíval si té krásné odlišnosti od všeho, co znám.

Pouze jednu sérii dlouhá je i novinka 11.22.63 dle předlohy Stephena Kinga. Jak z názvu vyplývá, vše se točí kolem osudného data, kdy byl zavražděn J. F. Kennedy. V hlavních rolích James Franco a okouzlující Sarah Gadon.


Billions doplněno 10. 5. 2017

Po zásadním působení v seriálu Homeland mi citelně chyběl Damien Lewis. Když se objevily Billions, měl jsem radost z jeho velkého návratu. Když se přenesete přes místy poněkud umělý svět té „nejvyšší“ společnosti, jistě vás velmi dobře zabaví a potěší skvělou kamerou, hereckými výkony a krásnou chemií mezi hlavními postavami.


Westworld, Planet Earth II, The Keepers doplněno 8. 6. 2017

Po skončení Person of Interest se dlouho čekalo na Nolanovu novinku Westworld. Po všech stránkách velmi kvalitní sci-fi počin, který postupně vzbuzuje řadu společenských otázek. Hned od začátku budete chtít zjistit, jak to vlastně všechno je a jakými pravidly se tamní svět řídí, a než se nadějete, přijde strhující finále.

Devadesátiletý David Attenborough s profesinálním týmem, nejlepšími kamerami a snímacími technologiemi za podpory BBC natočili druhý díl veleznámé série Planet Earth II. Čím větší televize a kvalitnější ozvučení, tím lépe. Uvidíte divy přírody, jak jste nikde jinde neviděli, a nestačíte žasnout. Výjimečný zážitek a plno emocí k tomu.

Netflix přinesl další mimořádně kvalitní dokumentární seriál The Keepers. Podobně jako Making a Murderer vás brzy pohltí a už nepustí. Ústředním tématem je masové zneužívání v jedné americké dívčí katolické škole v 60. letech. Příběh se však rozvíjí mnoha dalšími nečekanými směry.


BoJack Horseman doplněno 15. 10. 2017

Jeden z mála animovaných seriálů, které berou v úvahu vývoj děje a postav a každý díl vše neresetují do výchozího stavu. BoJack Horseman je překvapivě depresivní, ohromně trefný a originálně vtipný. Další kultovní seriál od Netflixu, který byste si neměli nechat ujít.


Mindhunter doplněno 9. 11. 2017

Další trefa od Netflixu – Mindhunter. Velice chytlavé a do detailu domyšlené představení toho, jak v USA v roce 1977 začínal průlom v oblasti kriminální psychologie a psychologického profilování pachatele. Mezi režiséry mimo jiné David Fincher.


Blue Planet II doplněno 18. 11. 2017

Po loňské strhující Planet Earth II přináší BBC a David Attenborough novou sedmidílnou sérii Blue Planet II. Je to dle mého opět filmová/televizní událost roku. Druhá epizoda o oceánském životě v hlubinách Antarktidy či Mariánského příkopu působí, jakobychom přiletěli na jinou, nehostinnou planetu a poprvé zkoumali nově objevený život.


The Deuce, Ozark doplněno 3. 12. 2017

The Deuce od HBO je věrohodný pohled na průběh legalizace a následný vzestup pornoprůmyslu v New Yorku od počátku sedmdesátých do poloviny osmdesátých let 20. století. Je více konverzační, ale není to zde vůbec na škodu. Výprava i herci jsou bravurní.

Další zdařilá novinka z produkce Netflixu nese název Ozark. Úžasně herecky obsazený příběh o praní peněz a překonávání zdánlivě bezvýchodných situací.


Godless doplněno 19. 12. 2017

Seriál Godless je výjimečnou novinkou od Netflixu. Snad kromě části Westworldu Jonathana Nolana tady dlouho nebyl pokus o čistokrevný western převedený do seriálové podoby. Zde se to povedlo na výbornou a pomohla k tomu mimo jiné i dokonalá volba herců. Namátkou například Gordon ClarkHalt and Catch Fire, Will McAvoy z The Newsroom nebo malý kluk z Love Actually, který zde hraje velice podobnou roli:


Manhunt: Unabomber, Altered Carbon doplněno 9. 7. 2018

Minisérie Manhunt: Unabomber je velice podobná seriálu Mindhunter. Sleduje využití forenzní lingvistiky ve slavném případu známém jako Unabomber. Celých 18 let trvalo, než roku 1996 dopadli pachatele, který po USA rozesílal bomby v poštovních zásilkách.

Dalším tipem je sci-fi noir seriál Altered Carbon zasazený do San Francisca 24. století. Hlavní postavu ztvárnil Joel Kinnaman dobře známý z The Killing (Holder). O ději se raději nebudu zmiňovat, zbytečně bych spoileroval. Snad jen dodám, že postupem času začíná být děj poněkud samoúčelně překombinovaný. Ale chybělo-li vám mezi seriály z posledních let obstojné sci-fi s vlastním poutavým světem, dejte Altered Carbonu šanci.

Oba seriály jsou dostupné na Netflixu.


La casa de papel doplněno 29. 7. 2018

Když se povznesete nad jistou béčkovitost, španělská novinka od Netflixu La casa de papel je velmi svěží seriál o pečlivě naplánované bankovní loupeži, která vás rozhodně nebude nudit. Obzvlášť bych vyzdvihl casting a herecké výkony hlavních postav, kterých je požehnaně. A krásná španělština všemu dodává zvláštní šmrnc.


Sharp Objects doplněno 28. 8. 2018

Novinka z dílny HBO s příznačným názvem Sharp Objects přináší fenomenální casting / výběr herců a brilantně napsané i zahrané role ve velmi procítěném střihu a režii. Patricia Clarkson svoji roli matky hraje až divadelně, ale není to v tomto případě vůbec na škodu. Nezaponemutelný výkon předvedla v hlavní roli Amy Adams a mimořádně dobře zahrála i mladá australanka Eliza Scanlen coby její sestra. Nebál bych se tento seriál označit za noir, protože jsem nenašel snad jedinou postavu, jejíž chování by se mi libilo.


L’amica geniale doplněno 22. 12. 2018

L’amica geniale přišla trochu jako zjevení. Po úspěšné knižní předloze je tu v koprodukci Itálie / USA podobně svébytné a filmově neobyčejné, mistrovské seriálové zpracování. Začíná kolem roku 1950 v bezútěšné Neapoli a pokračuje sledováním osudového přátelství dvou dívek. Geniální casting, silný příběh a velice poctivá filmařina.


Masters of Sex doplněno 10. 1. 2019

Seriál Masters of Sex vypráví o začátcích výzkumu lidské sexuality v padesátých letech minulého století v USA, tedy v časech, kdy to bylo obrovské tabu a čekalo se na tzv. sexuální revoluci. Výborný casting a vykreslení postav, zábava po celé čtyři série.


American Crime Story – The People v. O.J. Simpson doplněno 22. 2. 2019

Byl to do značné míry přelomový soudní proces a obrovská celospolečenská kauza v USA, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Podle ní vznikl hvězdně obsazený a brilantně řemeslně zpracovaný seriál The People v. O.J. Simpson (Netflix). Vtáhne vás a deset dílů uteče jako voda. Jednak je zajímavé se dovědět podrobnosti o celém případu O. J. Simpsona, jednak je radost se dívat na tak poctivou filmařinu a skvělé herce. Doporučuji.


Aranyélet a Chernobyl doplněno 21. 5. 2019

Seriál Aranyélet / Golden Life je z netradičního maďarského prostředí a sleduje rodinu, která žije za hranou zákona v zemi, pro níž jsou charakteristická slova korupce a podvod. Skvělý casting a kvalitní herecké výkony, filmařsky velmi na výši a příběhově v duchu „chtě nechtě jde všechno postupně do háje“. Rozhodně stojí za vyzkoušení. Dostupné na HBO GO.

HBO také nechalo vzniknout mimořádně silné minisérii Chernobyl sledující nechvalně známou jadernou katastrofu z roku 1986. Velice hutná atmosféra, výborný výběr herců, bravurní výprava a víceméně realistický popis tehdejších událostí. Mustsee.


Years and Years doplněno 10. 7. 2019

Z geniální minisérie Years and Years (na HBO GO) je cítit silný nádech některých epizod Black Mirror. Sleduje jednu poměrně širokou rodinu, s kterou se děj skrze všelijaké časové skoky postupně dostane až do roku 2034. Velice silný a realistický pohled na blízkou budoucnost, čemu budeme v následujících letech čelit a jaká nebezpečí i technologický pokrok nás mohou čekat. Mimořádně kvalitní britský počin, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Maximálně doporučuji.


The Loudest Voice doplněno 12. 9. 2019

Sedmidílná minisérie The Loudest Voice (na HBO GO) popisuje působení Rogera Ailese při založení TV Fox a vlivu na celou společnost v USA, následně i kandidaturu Donalda Trumpa na prezidenta. Russell Crowe v hlavní roli předvedl obdivuhodný výkon. Nudit se rozhodně nebudete a vůbec není od věci znát tuto část novodobé americké historie.
KomentářeJedenmecítma šlépějí

Všechny články

Naděje není přesvědčení, že něco dopadne dobře, nýbrž jistota, že něco má smysl, lhostejno jak to dopadne.

— Václav Havel