Posunout na článek


Rakovina: Proč vzniká a jak ji léčit?

Čtvrtek, 18. března 2010    Věda a výzkum, Zdraví, Ze života...

RakVelmi mě mrzí, že v povědomí drtivé většiny lidí panuje přesvědčení, že na rakovinu se nutně umírá. Přitom úspěšnost léčby u většiny typů rakovin stále roste a za posledních několik desítek let se onkologie dočkala ohromného pokroku. Navíc chodíte-li aspoň jednou za čas na preventivní prohlídky, je velice pravděpodobné, že se případné onemocnění podchytí v raném stádiu a šance na vyléčení jsou pak opět o mnoho vyšší.

Velká zákeřnost je to, že se často „jen“ odstraní nádor, tedy důsledek nemoci, ale příčina pak dále přetrvá a rakovina se může vrátit. Také je velké neštěstí, když v případě, kdy si s touto nemocí už ortodoxní medicína neví rady, jsou v pacientovi pohřbeny poslední zbytky naděje s tím, že mu zbývá tolik a tolik měsíců života, místo toho, aby byl informován o dalších možných cestách a způsobech, jak s rakovinou vedle absolvování klasické léčby lze ještě dále bojovat.

Pokud se snažíte najít tyto informace na internetu, často naleznete mnoho protichůdných názorů a uvíznete v záplavě cizích názvů léků a odborných termínů. Často je tato problematika také brána z příliš úzkého pohledu. Nabízí zaručeně úspěšnou metodu, ale již nedoplní zkušenosti z konkrétních případů a jiné důležité předpoklady pro vyléčení. Tento rozsáhlý článek by měl sloužit jako shrnutí alternativních způsobů léčby doplněné mým laickým pohledem na věc.

Tyto metody léčby mají některé věci společné. Jako důležitý faktor při léčbě vidí detoxikaci těla, snaží se o nastolení pH rovnováhy v těle a většinou zohledňují vztah s psychicky-duševním stavem člověka.

Proč vůbec rakovina vzniká?

V úvodu bych se chtěl zaměřit na příčinu vzniku rakoviny. Dnes známe mnohé příčiny, které mohou umožnit vznik nádorovému bujení. Patří sem nezdravý životní styl a strava, nadměrné pití alkoholu, kouření, toxické látky v okolí, stres aj. Tato fakta podporují Trofoblastickou teorii Dr. Johna Bearda, o níž píšu níže.

Nejprve je však mojí povinností vám představit Germánskou novou medicínu. Tato medicína vnímá rakovinu z ještě širšího pohledu než ortodoxní či alternativní způsoby léčby.

Germánská nová medicína Dr. Hamera

MUDr. Ryke Geerd Hamer

MUDr. Ryke Geerd Hamer (zdroj: pilhar.com)

MUDr. Ryke Geerd Hamer je 83letý německý doktor, který po nešťastné smrti svého syna (1979) prodělal rakovinu varlat. Vycítil, že vznik a umístění rakoviny u něj mělo spojitost s psychicky-duševním konfliktem, který utrpěl.

Tuto hypotézu poté postupně ověřoval na stále větším množství pacientů. Na základě toho a pozdějších výzkumů v roce 1981 sepsal 5 biologických zákonů a popsal vztahy mezi psychikou, mozkem a orgány. Položil tak základ Germánské nové medicíny.

V její prospěch se vyslovili na Trnavské univerzitě a také ji prý podporuje několik desítek tisíc případových studií z léčby pacientů.

Navzdory tomu byl Dr. Hamer za léčení podle GNM již dvakrát vězněn. Žil poté nějakou dobu v exilu ve Španělsku a v květnu roku 2007 se přestěhoval do Norska.

“Podle Hamerovy Germánské nové medicíny rakovina není nemoc v pravém slova smyslu; je to fáze speciálního biologického programu, který proběhne zcela přirozenou cestou, pokud je vhodně veden.”

Caroline Markolin: GERMAN NEW MEDICINE – Dr. Hamer’s Medical Paradigm

Zjednodušeně řečeno je tedy klíčem odhalit psychicky-duševní konflikt a nechat tělo se s ním vypořádat, případně ho při tom podpořit. Pokud chcete o Germánské nové medicíně zjistit více informací, přečtěte si českou prezentaci a další přeložené články.

Pakliže potřebujete pomoc a rozhodli jste se vyzkoušet Germánskou novou medicínu na vlastní kůži, na Slovensku ji vyučuje a poskytuje konzultace František Nagy.

Můj pohled: Vliv psychiky na tělesné zdraví je nesporný. Zároveň je to však těžko ověřitelná oblast, protože psychika není zrovna exaktního rázu. Rozhodně stojí za zamyšlení, jestli v člověk v životě nemá nějaký dlouho neřešený konflikt či trauma, a pokusit se s ním případně vypořádat. (To však platí bez ohledu na rakovinu.)

Trofoblastická teorie Dr. Johna Bearda

Trofoblastické buňky na okrajiPůvod trofoblastické teorie sahá až do roku 1902, kdy ji skotský profesor embryologie Dr. John Beard publikoval. Je založená na poměrně jednoduchém principu a původ rakovinového bujení vidí v zanesených játrech.

“Dr. Beard ukázal, že normální tělesná tkáň, trofoblast, vykazuje rysy charakteristické pro rakovinu. Jde o agresivní, metastatické tvoření nových cév (angiogeneze) a vykazuje tytéž specifické znaky a chemické složení jako rakovinové buňky.

Trofoblast je zvláštní totipotentní, čili kmenová, buňka, která roste okolo vyvíjejícího se plodu v průběhu prvních 8 až 12 týdnů těhotenství. … Zanoří se do výstelky matčiny dělohy a zásobuje plod krví až do vytvoření placenty. Je pro život nezbytný.

… Dr. Beard zjistil, že buňky, které tvoří trofoblast … jsou přítomné v malém množství v celém těle. Když dostanou vhodný podnět, začnou růst. Klíčem k pochopení rakoviny je porozumění tomu, co způsobí, že tyto buňky začnou růst.

… Primárním podnětem k růstu trofoblastu je vysoká hladina estrogenů, k čemuž dochází v těhotenství. … Problémem je normální produkce estrogenů v nadledvinách či ve vaječnících. Játra přeměňují estrogen do neškodné formy. Ale když jsou játra plná toxinů, jsou ucpaná anebo nefunkční, potom nemohou estrogen řádně detoxikovat.”

Zdroj: Alternativní léčba rakoviny Dr. Lawrence Wilsona (překlad od Rudolfa Vávry)

Podle této teorie je při léčbě základem dobrá strava. V jejím složení se prakticky shodují s dietou Josefa Zezulky, o které píšu ke konci článku.

Dále je důležitý zdravý životní styl a prostředí. V léčbě pak dále pomáhá např. očista tlustého střeva pomocí kávových klyzmat, bylinná terapie, zvýšený přísun kyslíku, saunování, ale podstatný je také dobrý psychický a emocionálně-duchovní stav člověka.

Pokud chcete o této teorii zjistit více, přečtěte si v angličtině rozsáhlý článek o alternativní léčbě rakoviny od Dr. Lawrence Wilsona nebo český článek s konkrétními tipy na léčbu.

Některé sporné léky a metody léčby

Po Germánské nové medicíně a těchto čistě přírodních léčivech, která působí často opravdu až zázračně, existují ještě další způsoby, jak se rakovině postavit.

Ukrain

Dr. Wassil Nowicky

Dr.J. Wassil Nowicky

Ukrajinský chemik žijící ve Vídni, Dr. Nowicky, objevil účinky alkaloidů z vlaštovičníku proti rakovině. Účinnost je prý selektivní, díky čemuž je dokonce možné rakovinné buňky v UV světle zviditelnit a lokalizovat.

Hlavní účinnou látkou má být Chelidonin. Účinkuje od nově vzniklých nádorů či metastáz, které postupně odbourává, až po ten nejstarší původní nádor, který se jeho působením zapouzdří a následně je třeba jít na operaci a nechat si ho chirurgicky vyjmout.

Více o léku Ukrain: www.ukrin.com. Na stejném webu jsou také odkazy na četné záznamy o účincích tohoto léku.

O Ukrainu vyšel také článek v tištěné verzi časopisu Regenana webu je k dispozici jeho zkrácená verze.

Můj pohled: Ukrain vypadá až přiliš dobře, aby to byla pravda. Jeho účinky nebyly nikdy spolehlivě prokázány, zato peněz se kolem nich prý točí dost. Věřím, že Chelidonin má příznivé účinky, ale v samotný Ukrain a doktora Nowického důvěru nechovám.

MMS – Miracle Mineral Supplement

Jim Humble

Jim Humble (zdroj: JimHumble.biz)
(foto: Adam Abraham)

Údajné léčivé účinky MMS objevil Jim Humble – americký geolog, který často putoval oblastmi zamořenými malárií a poměrně náhodou objevil léčivé účinky látky, jež se běžně používá k desinfekci vody. Postupným zkoumáním a testováním vyvinul MMS tak, jak je známo dnes, a od něj se později odvodily další varianty (MMS1, MMS2, CDS, CDH).

Jedná se o směs chloritanu sodného s roztokem kyseliny citronové.

Zhruba 3 hodiny po vypití této směsi se začne do celého těla uvolňovat vzniklý chlordioxid, který funguje jako silný antioxidant a ničí škodlivé buňky.

MMS je látka, která zabíjí viry, bakterie a koky. Když se ClO2 (chlordioxid) v žaludku vstřebá, dostává se přímo do krevního oběhu rozpuštěný v krevní plazmě a navázaný na hemoglobin červených krvinek. Jeho první cesta vede do jater (přes vena portae). Hlavní funkce jater – detoxikace (léků, jedů atd.); produkce cukrů, hormonů a imunoproteinů – se účinkem přijatého ClO2 podstatně zlepšují.
zdroj: http://www.mms-kapky.cz/jak-funguje-mms/

Kromě malárie, proti které byl původně vynalezen, je prý účinný také proti rakovině, AIDS a dalším nemocem.

Existují i české stránky, které se léčbě pomocí MMS podrobně věnují a přináší aktuality o této problematice. V angličtině se více informací dovíte např. na webu mmswiki.org.

Jan Marschner z Varnsdorfu také uvádí přímo zkušenosti a doporučení při léčbě rakoviny.

Můj pohled: MMS a příbuzné látky na bázi chloru jsou zdraví nebezpečné a v laických podmínkách není radno si s nimi zahrávat. Nevylučuji, že někdy někomu MMS apod. pomohlo, ale prezentovat ho jako lék pro veřejnost mi připadá krajně nezodpovědné.

Blokace metabolismu nádorů (MUDr. Kamil Jurkovič)

MUDr. Kamil Jurkovič

MUDr. Kamil Jurkovič
(foto: Pavel Hořejší)

Na tomto léčebném postupu začal rodák z Chorvatska, MUDr. Kamil Jurkovič, pracovat již v roce 1967. Bohužel, soud mu praktikování této léčby před časem zakázal, tedy aspoň na Slovensku, kde žije.

V tomto způsobu léčby se v první řadě zamezí nádorovému bujení pomocí tzv. tyreostatik (Carbimazol), která zabraňují nadměrné činnosti štítné žlázy. Dále se umožní imunitnímu systému člověka, aby si s rakovinovými buňkami sám poradil. Toho je docíleno pomocí enzymů trypsinchymotrypsin, které naruší bílkovinný obal nádorových buněk, aby se k nim mohly dostat bílé krvinky. (Toto má ovšem význam za předpokladu, že imunitní systém ještě neselhal a je dostatečně silný.)

Chcete-li se o této metodě dovědět více nebo ji vyzkoušet, přečtěte si další informace o léčbě pomocí BMN nebo si sežeňte knihu s názvem Revoluce v léčení rakoviny.

O MUDr. Kamilu Jurkovičovi a jeho způsobu léčby rakoviny vyšel v r. 2005 i článek v Reflexu.

Můj pohled: Podvazování nádorů vypadalo svého času dost nadějně, ale pokud vím, nikdy se tento způsob léčby nepodařilo dotáhnout do uspokojivé podoby. Navíc byl tuším aplikovatelný jen v malém procentu případů.

Vitamin B17, laetril či amygdalin

Meruňková jádraObrázek napravo berte prosím jen jako ilustrativní. Jádra meruněk (také jablek apod.) jsou sice zdrojem amygdalinu, ale museli byste jich jíst desítky denně… Navíc užívání přes trávicí soustavu prý není optimální, protože v žaludku dochází ke znehodnocování účinné látky, což může vyvolat i krátkodobé zdravotní obtíže.

Největšího účinku dosáhnete při užívání injekcí do svalů nebo nitrožilně. U tohoto druhu aplikace si však málokdo vystačí sám…

“Léčba amygdalinem dosahuje nejlepších výsledků u rakoviny plic, prostaty, prsu, lymfatického systému, jater a mozku. Naopak v případě leukémie tato léčba není příliš účinná.”

Laetrile Therapy (v angličtině)

Úžasně rozsáhlý seznam přeložených článků o léčbě pomocí vitaminu B17 připravil na svých stránkách Vítězslav Bambuch. Dočtete se tam i další konkrétní informace o možnostech této léčby v ČR. Pokud se chcete dovědět více o principu léčby pomocí amygdalinu, hledejte na stejných stránkách.

Jedním z účinků amygdalinu je také snižování hodnoty tzv. homocysteinu. O tomto tématu se rozepisuje MUDr. Karel Erben, který dokonce nabízí konzultace. Pokud amygdalin sháníte, prodává ho např. společnost CytoPharma.

Můj pohled: Laetril, amygralin či vitamin B17 se pokud vím nikdy nedočkal dostatečně široké a průkazné studie. Jednotlivých zpráv o údajných účincích lze nalézt na internetu mnoho, ale nic dostatečně věrohodného.

Hlíva ústřičná

Pleurotus ostreatusAsi už jste slyšeli o této houbě s latinským názvem Pleurotus ostreatus. Byly u ní již prokázány protirakovinové účinky a vědci postupně zkoumají, jaká konkrétní látka je tou hlavní účinnou složkou.

Velmi účinná látka obsažená v této houbě je ß-glukan. O beta-glukanech je známo, že posilují imunitu a mají další léčivé schopnosti. Světovým specialistou na glukany je český vědec žijící v USA, Dr. Václav Větvička, který o svém výzkumu píše také v češtině.

Jestli chcete tuto houbu pro léčbu rakoviny vyzkoušet, přečtěte si recept na léčivou kaši z hlívy ústřičné. Musí být kvalitně pěstována a při tepelné úpravě nesmí přesáhnout 60 °C.

Můj pohled: Účinnou látku, tedy betaglukany, lze získat ve vyšším množství s menší námahou v podobě tablet. V jejich pozitivní účinky na imunitu poměrně věřím, sám jsem je několikrát zkoušel při běžné nemoci a zdá se, že pomohly (nebyl-li to jen placebo efekt). Na obecné posílení imunity proč ne.

Javorový sirup a jedlá soda

Zdá se, že tato metoda se soustředí hlavně na hýbání s hodnotou pH v těle, což umožní jeho detoxikaci. Vinou nezdravé stravy se prý tělo překyseluje. Tato metoda bývá uváděna mezi alternativními způsoby léčby rakoviny, nicméně klinické testy prý účinek nepotvrdily.

Věrohodné informace o zkušenostech s touto léčbou se mi zatím nepodařilo dohledat. A protože se detoxikace těla dá provést i jinými cestami (a asi také účinnějšími), nevidím zde příliš velký potenciál. Nicméně pokud byste přesto chtěli tuto metodu vyzkoušet, více informací se dovíte ve stručném článku s dalšími zdroji.

Můj pohled: Dle mého skromného mínění to zkrátka nemůže fungovat.

Přírodní léčiva s širokou působností

Pro vás, kteří chcete vyzkoušet alternativní způsoby léčby rakoviny, jsem vytipoval tři přírodní léčiva, která by měla působit téměř proti všem nemocem jako obecné posílení obranyschopnosti a mají údajně mnohdy až zázračné účinky. Pomáhají z těla odstraňovat škodliviny, působí jako silné antioxidantystimulují imunitní systém a další funkce organismu.

Vilcacora, též Uña de Gato (kočičí dráp)

VilcacoraVilcacora je peruánská popínavá rostlina s latinským názvem Uncaria tomentosa. Roste v džunglích Jižní a Střední Ameriky a po dobu zrání, zhruba 20 let, dorůstá délky až 30 metrů.

Místní obyvatelé dělají vývary z kůry a kořenů, ale prodává se také ve formě kapslí či kapek.

Další informace si přečtěte v článku o této rostlině nebo si sežeňte knihu s příznačným názvem Vilcacora léčí rakovinu.

Pokud máte o léčbu pomocí vilcacory zájem, můžete tuto knihu získat zdarma od Českého centra Andské fytoterapie. Rádi vám také poradí s konkrétní podobou léčby a dávkováním.

Můj pohled: Sám jsem zkoušel odvar z Vilcacory nějaký čas pravidelně pít, nicméně ne dost dlouho a dost pravidelně. Chuťově mi vyhovovala a rozhodně neuškodila.

Konopný výtažek

Cannabis Sativa (konopí seté)Konopí seté (lat. Cannabis sativa) je rostlina známá především jako materiál pro výrobu marihuany. Jedním z hlavních propagátorů užívání konopného výtažku proti všemožným nemocem včetně rakoviny je Rick Simpson, který si v roce 2003 s jeho pomocí vyléčil rakovinu kůže.

“Za posledních šest let jsem výtažek poskytl více než patnácti stům lidem. Záznamy si nevedu, protože konopí je nelegální. S přehledem ale můžu prohlásit, že jsem už viděl stovky lidí, kteří si výtažkem vyléčili interní nebo externí formu rakoviny.”

Rick Simpson

S konopím je to u nás těžké. Legálně se smí pěstovat snad jenom technické konopí, které obsahuje menší množství účinných látek (THC apod.). Kvalitní masti a další léčivé přípravky vyrábí česká firma Bayer & Romsy, na jejíchž stránkách si můžete přečíst mj. zkušenosti lidí s jejich používáním a lze je tam i rovnou zakoupit.

Osobně vidím zákonné omezování pěstování jakékoliv rostliny jako poměrně nešťastné… Aktuální zprávy s vývojem českých zákonů vztahujících se ke konopí si můžete přečíst na stránkách KonopiJeLek.cz.

Můj pohled: Konopí má velký význam především při paliativní léčbě. Já sám s ním mám zkušenosti v podobě mastí, které dle mého velmi silně podporují hojení.

Alveo a další…

Alveo je bylinná směs, která prý slouží jako účinný antioxidant a má mít na tělo velmi blahodárné účinky, umožňovat detoxikaci těla a posilovat imunitu. Existují i jiné podobné potravinové doplňky, ale Alveo je výjimečné opravdu velkým množstvím obsažených bylin, respektive jejich výtažků.

Můj pohled: Nemám s ním zkušenost a jsem poněkud rozpačitý ze způsobu distribuce souvisejících výrobků, jehož vinou rapidně klesá důvěryhodnost zkušeností lidí z internetových diskusí.

Pro posílení imunity mohou dále pomoci vysoké dávky některých vitaminů. Např. vitamin C v dávkách 2000 mg denně a vyšších, nebo vitamin D3 (cholecalciferol) v množství 2000–5000 IU denně (ten je však v rozumných dávkách dostupný pouze ze zahraničí).

Dávkování je však vždy na vlastní nebezpečí, koneckonců stejně jako jakákoliv jiná léčba. 🙂 Vitaminem C se předávkovat snad ani nelze, u vitaminu D3 by bezpečné množství mělo být do 10 000 UI denně (při dlouhodobém užívání raději méně). Uvedené hodnoty jsou mnohonásobně vyšší než doporučené denní dávky v ČR (vitamin C – 60 mg, vitamin D – 200 IU = 5 μg).

Úpravou stravy proti rakovině…

Jedním ze základních faktorů ovlivňujících zdraví člověka je strava. Proto také v případě rakoviny lze pomocí její úpravy mnoho dokázat. Je však dobré se při léčbě neomezovat pouze na dietu, ale dodržovat i jiné důležité zásady.

Antikancerogenní dieta Josefa Zezulky

Zezulkova antikarcenogenní dieta

Zezulkova antikarcenogenní dieta - v PDF pro tisk (zdroj: www.dub.cz, upraveno pro tisk)

Josef Zezulka (1912–1992) žil velkou část svého života v pražském bytě v ulici Jindřicha Plachty, kde také přijímal své pacienty a velmi úspěšně léčil jejich težké nemoci, se kterými si ortodoxní medicína již nevěděla rady. Byla mezi nimi často i rakovina ve značně rozvinutém stadiu.

Rakovinu léčil, stejně jako jiné nemoci, biotronickým působením. Tedy pro představu – léčba probíhala působením energie z jeho rukou ze vzdálenosti zhruba 5 cm a pracováním s psychikou pacienta. S rostoucím výskytem rakoviny si dělal velké starosti.

Sestavil protirakovinotvornou dietu, bez jejíhož dodržování byly šance na vyléčení velmi omezené. Dieta sice neléčí sama o sobě, ale zabraňuje růstu nádorů a je účinným doplňkem léčby.

V antikancerogenní dietě je zakázáno:

 • Kouření.
 • Vše, co je uzené (např. uzené maso, salámy, šunka, uzený sýr atd.).
 • Vše pražené, i odvary z praženého (např. káva, melta, kakao, čokoláda atd.).
 • Vše smažené.
 • Vše pečené. Co je nutné požívat jako pečené (např. chléb), odkrojit kůrku. Nutné ostatní pečivo (např. housky) jen bledé, nevypečené, a co nejméně.
 • Konzervy s kyselinou benzoovou.
 • Vše, co obsahuje dehet (např. masti).

Ostatně, že nadměrná konzumace nekvalitního červeného masa a uzenin může zapříčinit vznik rakoviny podobně jako kouření, již dokázaly i vědecké studie. Je však docela možné, že svůj podíl na tomto zjištění má i poměrně častá záměna s parazitárním onemocněním (při nedostatečné úpravě se mohou zárodky těchto organismů vyskytovat v masu), o čemž jsem se dříve zmiňoval.

Vřele doporučuji tzv. paleolitickou dietu. Výrobky z mouky – tedy pečivo, těstoviny a podobně – mohou být mnohem škodlivější, než si lidé myslí. Existují doměnky, že bílá mouka nese velký podíl na vzniku rakoviny tlustého střeva a především mnoha zažívacích potíží.

Dieta Dr. Johanny Budwigové

Dr. Johanna BudwigDr. Johanna Budwigová pocházela z Německa a byla několikrát nominována na Nobelovu cenu. V roce 1952 sepsala dietu založenou na konzumaci speciálních tuků a kyselin obsažených např. ve lněném oleji, zelenině a některých druzích tvarohu. Právě v metabolismu tuků je totiž podle ní ukrytý původ rakoviny a dalších nemocí.

Více o této dietě se můžete dočíst v její knze Lněný olej: účinná pomoc proti arterioskleróze, infarktu a rakovině.

V angličtině potom existuje rozsáhlý web věnující se této dietě.

Pozor na záměnu s parazitárním onemocněním

Ač se to zdá neuvěřitelné, diagnóza rakoviny prý může být docela snadno zaměněna s parazitickými červy či mikroorganismy. MUDr. Olga Ivanovna Jelisejevová byla původně oftalmoložka a nyní vede lékařské Centrum pro detoxikaci v Moskvě a zabývá se mj. také tzv. irisdiagnostikou (diagnostikou zdravotního stavu člověka ze změn na oční duhovce). Ve své knize píše:

“Mnohá vážná onemocnění, včetně onkologických, mají parazitární příčinu.”

MUDr. O. I. Jelisejevová: Červi – paraziti – příčina nerozpoznaných diagnóz

O jejím výzkumu a závažných zjištěních z desítek let praxe si můžete přečíst v překladu její publikace.

MUDr. Hulda Clark

MUDr. Hulda Clark (Parasitology.com)

Nemusí být tedy od věci nejdříve se přesvědčit, že příčinou onemocnění není žádný parazit. Zní to jednoduše, ale opak je pravdou. Díky doktorce Huldě Regehr Clarkové dnes existují elektronické přístroje, s jejichž pomocí prý lze provést poměrně důkladnou diagnostiku a zároveň také parazity zničit.

Chcete-li, můžete kontaktovat některého z detoxikačních poradců působících v ČR, kteří by měli mít k dispozici tento přístroj a zároveň i frekvenční generátor, který škůdce údajně ničí.

Dr. Clarková dokonce napsala i knihu s názvem Léčba a prevence všech druhů rakoviny.

Můj pohled: Těžko věřit, že by k záměně s parazitem skutečně mohlo dojít. Nicméně za prověření to někdy možná může stát.

A co klasické způsoby léčby?

Nejčastějšími metodami jsou chemoterapie, radioterapiechirurgické zákroky. Dále pak hormonální či biologická léčba.

Nepříjemností u chemoterapie jsou její vedlejší účinky – objevují se bezprostředně po podání, dále přechodně po dobu léčby a někdy také v trvalé podobě. Tedy nejedná se o léčení nemoci v pravém slova smyslu. Statistiky sledují jen malý počet údajů, a proto se z nich prozatím nedají vyčíst některé důležité závěry. Není pak například jasné, jaký podíl na vyléčení tato léčba nesla, jak dlouho a jak kvalitně po jejím absolvování pacienti žili (uváděný 5letý interval mi přijde nedostatečný), do jaké míry jim nežádoucí vedlejší účinky zkrátily život atd.

Nicméně stále je to obvykle nejúčinnější a nejjistější způsob boje proti rakovině. Klasické léčbě nelze upřít rychle rostoucí úspěšnost, snad i díky biologické léčbě, která se dostává stále častěji ke slovu.

Poměrně rozsáhle se těmto typům léčby věnují stránky Komplexního onkologického centra. Prostor pro diskusi s odborníky a pacienty se zkušenostmi s klasickou léčbou je např. na stránkách České onkologické společnosti.

Jedním z ne příliš častých, avšak o to zajímavějších zákroků proti rakovině je tzv. cytostatická laváž (HIPEC). Používá se při léčbě mezoteliomu, tedy nádoru pohrudnice, který je často spojován s vystavením azbestu.

Někdy se odstraní důsledek, ale příčina zůstane…

Jako u mnohých obvyklých způsobů léčení nemocí, i zde se primárně léčí důsledky nemoci a příčina jejího vzniku může v některých případech zůstat. Nemoc se pak může kdykoliv vrátit. Je třeba tuto léčbu takto vnímat a následně se zamyslet nad změnami, které ve svém životě potřebujete udělat (zpravidla změna způsobu stravování, pravidelný pohyb, změna prostředí, práce na potížích psychologického rázu).

Někteří lidé bohužel nic měnit nechtějí. Je totiž mnohem pohodlnější zajít k doktorovi a nechat si předepsat léky, které mají veškerou práci vykonat za vás. Zbavit se odpovědnosti za vlastní zdraví a předat ji do rukou doktora.

K odstranění příčiny nemoci je zpravidla potřeba více – aktivní spolupráce pacienta a mnohdy i určitá změna životního stylu.

Doplňky stravy pro detoxikaci a podporu imunity

Klasické metody léčby jsou doplňovány potravinovými doplňky pro podporu imunity, které mají zmírnit jejich ničivé vedlejší účinky. Tyto doplňky mají zpravidla silné účinky na posílení obranychopnosti.

Patří mezi ně např. InoCell (především při rakovině tlustého střeva a jater), Cytosan (rakovina kostí), Bi-oBran (rakovina krve – leukémie, rakovina prostaty), Imunosan, Gesavit (verze 50 BG obsahuje mj. také ß-glukany, o nichž jsem se zmiňoval v souvislosti s hlívou ústřičnou), CarTCell, Cordyceps Star, Betalan (Oncolan, též obsahuje již zmíněné beta glukany) či Ovosan. Jejich užívání je vždy dobré konzultovat s odborníky.

Existují zprávy, že některé z nich (např. Ovosan ve vysokých dávkách při rakovině vaječníků, Gesavit, CarTCell aj.) pacientům pomohly i samy o sobě, bez doplnění klasickou léčbou. Ale tyto případy nejsou vědecky zdokumentované a není prokazatelné, že k vyléčení nepomohly jiné faktory. Většina těchto doplňků má léčebné schopnosti, ale cena některých z nich je velmi nadsazená, a ne každý si je tak může dovolit.

Shrnutí: Výběr způsobu léčby

Roztomilý ráček :-)Mrzí mě, že téměř všude, kam se podívám, je rakovina brána jako neléčitelná nemoc. Když se potom člověk doví, že má rakovinu, samotný šok mu pak v jeho zdravotním stavu taky dvakrát nepomůže. Přitom úspěšnost léčby a naděje na uzdravení stále roste spolu s vědeckým pokrokem.

Pokud jste vy nebo některý z vašich blízkých na vážkách, mohu snad jen poradit, abyste se řídili svojí intuicí, důvěřovali onkologům a konzultovali s nimi i případnou doplňující léčbu.

Přeju vám či vašim známým hodně sil.


Doplnění: Rakovina u dětí a jak jí předejít

Za posledních zhruba 50 let se značně zvýšil výskyt rakoviny u dětí a mladistvých. Podle mnohých výzkumů je na vině především znečištění ovzduší výfukovými plyny.

Zde si můžete přečíst výzkum na desítkách tisíc případů rakoviny u dětí v Británii:

George Knoxe z Birminghamské univerzity napsal v minulosti několik prací o případech 22 500 dětí, které od roku 1953 do roku 1980 zemřely v Británii na leukemii nebo jiný druh zhoubného onemocnění. Pro svou nejnovější studii vyhledal bydliště 12 000 z těchto dětí, jež se narodily po roce 1954. … Bydliště ve vzdálenosti 500 metrů od autobusového nádraží může podle něho až dvanáctkrát znásobovat riziko, že dítě onemocní rakovinou. Hlavními viníky jsou prý oxid uhelnatý a 1,3-butadien, které jsou obsaženy především ve zplodinách z Dieselových motorů.” Zdroj: ČTK

Další výzkumy proběhly například ve Francii:

“Francouzští vědci se domnívají, že dítě, které žije v těsné blízkosti benzinové pumpy nebo autodílny, je vystaveno čtyřikrát vyššímu riziku onemocnění leukemií než ostatní děti. Vědci zkoumali 280 případů akutní dětské leukemie v Paříži, Nancy, Lyonu a Lille a srovnávali je se stejně početnou skupinou zdravých dětí. … Riziko je přitom tím vyšší, čím déle jsou děti benzenu vystaveny.” Zdroj: ČTK

Dále však může být na vině také nezdravý životní styl, nebo z pohledu Germánské nové medicíny vzrůstající počet psychicky-duševních konfliktů, jež má často za vinu hektický život rodičů.

Mějte na paměti, že zvláště v raném dětství je kontakt s přírodou a rodiči velice důležitý, a to zdaleka ne jenom kvůli zdraví.

Další odkazy a zdroje o alternativní léčbě rakoviny

Pokud chcete další informace o alternativních způsobech léčby rakoviny a nestačil vám tento rozsáhlý článek, projděte si některé z těchto webů:

RNDr. Vítězslav Bambuch: Alternativní léčba rakoviny
Po neúspěšné klasické léčbě zkoušel různé alternativní cesty a popsal vlastní zkušenosti.

Craft: Onko střípky
Léčba bylinami, čajovými směsmi a tipy na některá další léčiva

Mgr. František Nagy: Odborné články o rakovině z pohledu GNM
Na Slovensku pracuje jako lektor a konzultant pro Germánskou novou medicínu


Omluvte případnou nefunkčnost některých odkazů v článku. Bohužel, většina lidí přistupuje k udržování URL adres nezodpovědně a průběžně tak některé odkazy přestávají fungovat. Od publikování tohoto článku jsem již v několika vlnách provedl časově velice náročnou revizi odkazů a pokus o přesměrování těch nefunkčních na nové adresy nebo nalezení alternativního zdroje, nicméně není v lidských silách je udržet všechny funkční.


Dodatečně doplněno…


Hyde park ČT24 s Jiřím Vorlíčkem doplněno 19. října 2010

Na ČT24 byl dnes odvysílán Hydepark na téma rakoviny a její léčby s profesorem Jiřím Vorlíčkem.


Hyde park ČT24 s Igorem Puzanovem doplněno 19. října 2011

Na ČT24 byl včera odvysílán Hydepark nejen o nové cílené léčbě melanomu s doktorem Igorem Puzanovem. Více také v článku na webu ČT24.


Systemic Thinking About Cancer doplněno 19. února 2012

Na KhanAcademy.com se objevil rozhovor s Dr. Davidem AgusemUniversity of Southern California, který na rakovinu pohlíží jako na systémový problém – a ne jako na “pouhý” nádor, který je třeba odstranit.


Systemic Thinking About Cancer, 12 minut, anglicky

Další videa z KhanAcademy.com o rakovině: Cancer (o rakovině obecně), Cancerous Colon Tissue (o rakovině tlustého střeva).


Přirozenou imunitou proti rakovině doplněno 4. března 2012

Britský lékař Alex Ritter z univerzity v Cambridge pořídil záběry, na kterých určitý druh bílých krvinek (tzv. T-lymfocyty) likvidují jednu nádorovou buňku za druhou. Teď je cílem přijít na to, jak zajistit správnou funkci tohoto imunitního procesu.


Hyde park ČT24 s Blankou Říhovou doplněno 27. června 2012

Doporučuji se podívat na Hyde park ČT24 s vědkyní a imunoložkou Blankou Říhovou. Velmi milé, zajímavé a inteligentní povídání o zdraví, farmaceutickém průmyslu i o rakovině.


Stanovisko ČLK k léčitelským postupům doplněno 29. června 2012

Dne 2. února 2012 bylo vydáno Stanovisko vědecké rady ČLK k neověřeným léčitelským postupům v onkologii.


Večer pod lampou – Vyhráme nad rakovinou? doplněno 6. února 2013


Video na Youtube, 2 hodiny 38 minut – slovensky


Leukémie v remisi doplněno 3. května 2013

Pomocí modifikovaných T-lymfocytů (zmiňovaných v aktualizaci z března 2012) se podařilo vyléčit akutní leukémii. Více v anglickém článku: Young cancer patient’s good news: ‘Total remission!’ či originální publikaci: Chimeric Antigen Receptor–Modified T Cells for Acute Lymphoid Leukemia. (via Reddit)


Hyde park ČT24 s Jiřím Kubešem doplněno 31. května 2013

Včera ČT24 odvysílala Hyde park s lékařem Protonového centra Jiřím Kubešem.


Vliv mikrobiomu na vznik rakoviny doplněno 11. prosince 20133


Hyde park ČT24 s Jiřím Vorlíčkem doplněno 3. dubna 2014

Na ČT24 bude dnes po necelých 4 letech opět Hydepark na téma rakoviny a její léčby s profesorem Jiřím Vorlíčkem.


Hyde park Civilizace s Blankou Říhovou doplněno 18. května 2014

Po necelých dvou letech opět Hyde park Civilizace s vědkyní a imunoložkou Blankou Říhovou. Řeč je mimo jiné i o rakovině.


Hyde park s Josefem Kouteckým doplněno 25. června 2014

Hyde park s Josefem Kouteckým, průkopníkem v oboru dětské onkologie.


Onkologickým pacientom svitá na lepšie časy doplněno 27. července 2016

Onkologickým pacientom svitá na lepšie časy, Eugen Korda a Štefan Korca (23 minut).
Komentáře

 • Srdečně ti DĚKUJI za tento článek. Rakovina se dá léčit vícero způsoby. U koho nezabere jeden, zabere jiný. Hlavní je se nebát a nenechat se vystrašit doktory, kteří velmi rádi diagnostikují rakovinu i u neškodných bulek, nebo přebujelých zánětů, se kterými si nevědí rady. V Brně uřezávají mladým holkám prsa, jen aby si mohli napsat, jak jsou úspěšní v léčbě. Ale že se lidem dělají pod kůží nezhoubné bulky kvůli toxické stravě, o tom raději nikdo nic.

  Děkuji ti, že šíříš možné druhy léčby a dáváš naději nemocným lidem, kteří si to zaslouží 🙂

 • Katka C.

  Taky bych chtěla mockrát poděkovat za sumář informací obsáhlých ve Tvém článku. Našla jsem ho přes odkaz na Alue.cz 🙂 Pevně věřím, že díky těmto informacím pomůžeme lidem vyléčit se a spatřit opět úsměv na jejich tváři. To by byla největší odměna 🙂 Ještě jednou děkuji 🙂

 • Richard

  Fantasticka praca tento blog. Krasne a prehladne rozpisane vsetky mozne dostupne metody boja proti rakovine, ktore su mnohokrat ucinnejsie ako konvencne liecby. Samozrejme, ked sa opytate svojho onkologa na moznost alternativnej liecby, zacne sa sarkasticky smiat, pripadne Vas zacne odhovarat a vsetko mozne spochybnovat… Je nad mieru jasne preco. Zastupcovia alebo medicinsky reprezentanti totiz pre alternativnu liecbu rakoviny neexistuju a neklopu na dvere ambulancii onkologov, netlacia svoje produkty za kazdu cenu aby boli nasadene do liecebneho programu pacientov, nelobuju a nasledne neodmenuju lekarsku odobornu verejnost.

  Mozno tu je pes zakopany, preco je tak tazke nast spolocnu rec so svojim onkologom na temu alternativy liecby rakoviny, este pred nasadenim invaznej konvencnej liecby. Ako sa pise v blogu, amygdalin (resp. Vitamin B17) sa dokaze pobit s rakovinou velmi ucinne a viem o com pisem. Drzim palce pacientom a vyslovujem podakovanie za tento blog.

 • Inéz

  Dobrý den, dovoluji si vás požádat o radu ohledně léčby javorovým sirupem. Matka má od 31.7.2009 diagnistikovanou rakovinu plic, 5 chemoterapiií, 30 ozařování. Dostaly jsme se k léčbě javorovým sirupem, dnes jsme tento sirup připravily dle návodu, ale soda nezkypěla, nevím zda je to chyba, matka je diabetička na inzulínu není tato léčba riziková. Děkuji Inéz

 • Alue, Katka C., Richard: Díky i vám za přečtení a pochvalu. Cítil jsem, že je potřeba sepsat nějaký podobný článek sdružující všechny (většinu) alternativních metod léčby, protože se o nich často píše z příliš úzkého hlediska a bez vysvětlení či odkazů na patřičné zdroje. Navíc v záplavě cizích termínů a odborných textů se běžný člověk jen těžko rychle zorientuje. Snad to tedy nebyla práce nadarmo. 🙂

  Inéz: Ahoj, obávám se, že pro diabetiky není javorový sirup zrovna to pravé. I když je to nepopulární věta, zkuste to zkonzultovat s lékařem. Záleží na typu a konkrétní podobě onemocnění.

  Co se týče přípravy směsi, jedlá soda musí být čistá (nejlépe z lékárny) a je vhodné jí přimíchat až po zahřátí sirupu, který by však neměl přesáhnout 40 °C. Aby mělo užívání této směsi smysl, je nutné omezit přijem všech cukrů na minimum (s výjimkou přiměřeného množství ovoce).

  Myslím, že jako základ pro další léčbu byste rozhodně mohli vyzkoušet dietu Josefa Zezulky, o níž jsem v článku také psal. Jako sladidlo pro diabetiky je výborná Stevia. Přeju vám oběma hodně zdraví a úspěchů při léčbě.

 • Leila

  Veľká vďaka za článok,v ktorom sú zhrnuté všetky alterntívne liečby rakoviny.

  Výborná práca a veľká pomoc pre onkolog. pacientov a ich blízkych, ešte raz VĎAKA a pacientom veľa zdravia.
  Dáša

 • Moc děkujeme za tento skvělý a podrobný článek o boji s rakovinou…

 • Hanka

  Výborný článek… Moc děkuji.

 • G. A.

  Ahoj, jsem homeopatka, která původně začínala jako klasický lékař. Tvůj článek by se dal rozšířit i o jiné metody léčby ověřené lety praxe a výsledky… Všechny mají ale víceméně jedno společné, a to pohled na člověka a na samu podstatu “nemoci”. Jsem ráda, že je mezi námi někdo takový, koho jeden názor neuspokojí, hledá dál, zaplňuje prázdná místa a dává lidem naději. A hlavně… hledá smysluplné odpovědi na otázky.

 • medved

  Ahoj
  moc pěkný článek a je super, ze se víc lidí vrací k alternativě.
  Ja nemocný nejsem, ale znal jsem jednu Hanku, která byla.
  Ztratil se nám kontakt, tak kdyby náhodou tenhle pěkný článek četla, tak mi může napsat… díky, M. (bubla75 (zavináč) seznam.cz)

 • Josef
 • Lukáš

  Skvělý článek. Přesně tak jsem si to já myslel – že operací nádoru se odstraní problém, ale příčina zůstává… Je zarážející, že žijeme v roce 2011 a stále skoro týden co týden slýchám z televize zprávy, že nějaká celebrita a známý herec umřel na rakovinu… Vsadil jsem na VILCACORU a rozhodl jsem se vyzkoušet její léčivé účinky na sobě. Užívám ji tři a půl měsíce a můžu říct, že výrazně ustupuje alergie a ekzémy, na které trpím řadu let… Je to zázrak.

 • Vlaďka

  Skvělý článek, dám ho jako doporučení i svým kamarádkám. Nic lepšího jsem zatím o této problematice nečetla. Je to výstižně napsáno, nic není vnucováno.
  Ještě jednou díky za skvělý článek.

 • aldrtik

  Homeopatii doporučují ti, co z ní mají sádlo, beztrestně bych si s ní nezahrával:
  http://beranci.mypage.cz/thema/homeopatie-alternativni-medicina

  Fundovaná kniha:
  http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

  Jak zlepšit vstřebávání vit. C
  http://vitaminc.wz.cz

  Ještě stojí za zmínku dichloroctan sodný:
  http://edca.cz

 • Magda

  Ja mám osobní zkušenosti s léčbou rakoviny, popsala jsem to ve svém blogu na http://www.pravda.sk, blog popelka, vyšly 4 části.
  Samozřejmě, čelím i anonymům, a dost nepříjemným, no píše mi na mail i mnoho slušných lidí.

  http://popelka.blog.pravda.sk/2012/03/29/farmaceuticky-priemysel-rakovina-a-nemocnica-kosice-saca-a-s/
  Držím Ti palce ať se Ti daří a ať Tvůj blog pomůže šířít správne informace mezi lidi. Protože moderní medicína to nedělá, alespoň většina lékařů moderné medicíny.

 • namu

  Vyšla kniha o Germánské medicíně: SEZNÁMENÍ S NOVOU MEDICÍNOU – Nagy

 • zana

  Dekuji za siroky vyber leceni a plne verim, ze kazdy se muze zamyslet nad tim, co muze udeat sam se sebou a hlavne se nevzdavat a zkouset to dal. Ja mam maminku, ma taky rakovinu plic a taky nadledviny a je to velmi smutne videt, jak se moc trapi. A doktori, ti nedelaji nic. Akorat chodi na chemo, a to ji nepomaha, tak se ted divam co by ji mohlo pomoci. No, neni to lehky na tom svete.

 • zana: Nic se nezkazí, když začnete Zezulkovou dietou (nebo něčím podobným), vyzkoušíte věci podporující detoxikaci těla, zkusíte zapojit pravidelný pohyb a obklopíte se co nejvíce pozitivními věcmi. (To vnímám jako takový základ, který pomůže nastartovat přirozený ozdravný proces.) Pro jistotu své kroky proberte s doktorem, ať něco z toho není náhodou při chemoterapii kontraproduktivní. Držím palce!

 • danny

  Ahoj, díky za výborný článek, který já osobně chápu za výběr možností, jak s nepřítelem rakovinou bojovat. Několik metod jsem už znal, některé jsme vyzkoušeli a v některých se teď pokusíme pokračovat. Máme nemocnou dcerku (7 let), prodělala 2 bloky chemo a teď nám řekli, že to je spíš horší. Bez toho, aniž by s námi něco probrali nebo nám vysvětlili, co se vlastně děje (..diagnóza není jasná, po zamítnutí první varianty se lékaři upnuli na jinou, kterou potom přehodnotili a dokonce ještě přidali na závažnosti, aby se teď vrátili k té první, která se jim zdála jako prakticky vyloučená..) nám při kontrole sdělili, že jdeme rovnou na příjem, kde na nás čeká 3 blok úplně změněného protokolu. Šok za šokem!!! Snažíme se nějak získat čas a zkusili jsme diagnostiku NLS i Imago. Zatím to vypadá dobre, po 2 terapiích plazmou je vidět zlepšení. Nechci se teď o celém tom “zlém snu” více rozepisovat, protože zrovna hledáme způsob, jak se zkusit s lékaři domluvit, aby nám dali trochu času. Nechceme si úplně zavřít vrátka, dcerka má centrální žilní katetr, potřebuji odbornou péči. Poraďte prosím, jak to jen formulovat, aby alopatická ješitnost zůstala vstřícná. Získali jsme dva dny a zítra (..vlastně už dnes!!) máme jít na ten příjem…. PS. Už při zmínce o alternativních podpůrných prostředcích před 2.blokem mi bylo nabídnuto, že klidně můžeme jít jinam, no a pak jsem ještě dostal doporučení, že místo “drahých zázraků”, mám holčičce radši koupit něco, co jí udělá radost. Třeba hračku…..Koupili jsem Ovosan, zkušenost je výborná!!

 • danny: Zdravím, doufám, že chemoterapie už zabírá lépe… děti mají v sobě hodně samoléčivé síly, tak věřím, že se s tím dcerka popere. Každopádně doporučuju se doktorů neustále ptát na podrobnosti, abyste věděli, na čem jste. (Musí vám vždy říct, jaký je stav a co se chystají dělat. Ostatně měli by vám je říkat sami od sebe.) Jinak dost vyhlášený je v ČR Masarykův onkologický ústav v Brně. Můžete to případně zkusit tam.

  Kromě téhle běžné léčby by myslím stálo za to zkusit to, o čem jsem psal o komentář výše. A snažit se ji jakkoliv udělat radost. Psychický stav hraje v ozdravném procesu taky poměrně důležitou roli. Držím palce!

 • danny

  Ahoj, díky za podporu. To jednání jsem nakonec zvládl (…dokonce přímo s nejvyšším představitelem kliniky) a dostali jsme další čas. Bohužel to uteklo strašně rychle a včera jsme s ním měli další osobní pohovor. Výsledkem je to, že se vlastně “vysmál” všemu, co jsme podnikli, alternativní léčbu nazval “klamavou reklamou” a diplomované lékaře (Csc), se kterými jsme to probírali klidně pasoval na nějaké pomocné asistenty. Všechny dobré výsledky, kterých jsme dosáhli právě užíváním podpůrných doplňků stravy přičetl jejich léčbě. Dostali jsme ultimátum, pak vše bude hlásit Péči o dítě a hrozí nám, že nám dcerku seberou z péče a dál už si oni budou léčit po svém, aniž by jsme měli jakoukoliv možnost to ovlivnit. Oni prostě zkusí další jiné složení a když ani toto nebude učinné, tak bude další a pak další…..a když pak vyčerpají všechny možnosti složení chemoterapie, až už bude tak otrávená, že nebude moci přijímat a ni vylučovat, tak potom podle něj přijde teprve čas na alternativu.
  Mimochodem, všechno toto se odehrává právě v Brně, všechno toto řeší s námi i za přítomnosti naší dcerky, která když to slyšela (..další re-biopsie, další chemoterapie, možné zavedení výživy hadičkou voperovanou přímo do bříška…) tak se choulila v mámině náručí a celé to jednání vlastně proplakala.
  Pokud máte někdo nějaký tip nebo přímo zkušenost, jak postupovat, prosím ozvěte se. Díky

 • harmony6

  Dobrý den, Danny, ozvěte se na inforak@centrum.cz, prochazime podobnou zivotni zkouskou, nejake alternativy testujeme.

 • lajko

  lajko je meno me ja mam taky nemocnou maminku ma rakovinu po celem tele dokonce i v kostech tak nevim jestli mi s toho neco pomuze ale skusim to a uvidim.ale diky za rady

 • Ilona

  Dobrý den, moc bych prosila o radu ohledně léčby rakoviny mozku gliom grade IV., ozářky nepomohly, chemoterapie také ne. Rádi bychom zkusili alternativní léčbu, ale myslím, že není čas na dlouhé zkoušení, co by asi zabralo. Můžete mi poradit jakou léčbu tedy vyzkoušet??? Moc děkuji Ilona

 • lajko: Přeju mnoho sil do léčení.

  Ilona: Necítím se oprávněný v tomto ohledu nějak přímo radit. Zkuste pročíst článek a podle svého uvážení vybrat cesty, které pro vás budou schůdné. A nezapomeňte se svým doktorem probrat další možnosti a konzultovat s ním alternativní doplňující léčbu (on je ten, který ví o konkrétním stavu nejvíce).

  Ze spojení mozkových center s rakovinou částečně vychází Germánská nová medicína. Tedy můžete vyzkoušet aspoň konzultaci s někým zasvěceným (nejblíže asi na Slovensku František Nagy).

  A obecně lze říci, že by podmínky pro léčbu měla vylepšit detoxikace organismu (začít lze např. Zezulkovou dietou a jako doplněk některé z uváděných přírodních léčiv) a vyrovnaná psychika. Jestli jsou nějaké nevyřešené konflikty z minulosti, není na škodu si o nich pořádně promluvit a pokusit se s nimi vnitřně smířit. Držím palce.

  P.S. Případně zkus hledat nejnovější objevy na poli vědy. V angličtině se tento typ nádoru nejspíš jmenuje Glioblastoma multiforme. Našel jsem např. http://video.foxnews.com/v/1473643661001/vaccine-to-fight-brain-cancer nebo http://www.youtube.com/watch?v=kDU4ZQpZ-BM

 • Olda

  @ danny V posledních dnech jsme narazili na řadu článků, dokumentů atd. zabývající se problematikou rakoviny dětí a když člověk začně vnímat strohou skutečnost bez emocí, je klasická “léčba” rakoviny vlastně jen nekončící a dobře udělaný byznys..
  Slyšeli jste o živé (enzymatické/syrové/vitariánské) stravě? Případně “chemoterapii” vitamínem C? viz http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2012061401

  Držíme pěsti a nedejte na vyhrožování autorit, Váš “informovaný” souhlas je totiž zbavuje odpovědnosti!

  @ Pepa Proč jsi se rozhodl řešit téma rakoviny?

 • Olda: S tím hodnocením klasické léčby bych byl opatrnější… Stále se zdokonaluje a zachraňuje čím dál víc životů. A co tak slýchám, začíná se mezi doktory pozvolna rozšiřovat ten často úzce zaměřený pohled a otevírá se více celostnímu přístupu, jak o tom v Hyde Parku mluvil Jan Hnízdil. Pořád je to menšina, ale zlepšuje se to.

  K napsání článku mě vedl především čím dál častější výskyt rakoviny. A když jsem si o ní zjišťoval více, znepokojilo mě, jaká změť informací (často navíc protichůdných) se na člověka při hledání vyvalí. A když už někdo hledá způsoby léčby rakoviny, nemá zpravidla moc času na probírání se stovkami článků. Proto jsem chtěl tímto způsobem aspoň trochu pomoci se zorientovat a ukázat přehled těch hlavních možných cest…

 • Hana

  Po dvaceti letech zkoumání účinku čerstvého koziho mléka jsem zjistila že velmi pomáhá v boji s rakovinou a lidé kteří čerstvé kozí mléko pili ve větším množství každý den se rychleji vyléčíli ….. pozitivní účinky koziho mléka jsem vyzkoušela před let sama na sobě a musím potvrdit že pomáhá. Napsala jsem svůj příběh a příběhy lidi kteří se vyléčíli z rakoviny a různých nemocí pitím většího množství koziho mléka ….. knížku vydali v Německu a pomáhá mnohým lidem.P

 • Hana: A nemohla bys doplnit název knihy pro případné zájemce? 🙂

  BTW související článek o léčivých účincích kozího mléka jsou např. v článku Kozí mléko v medicíně.

 • Hana

  Knížka se jmenuje …. Kozí mléko léči rakovinu …. vydala jsem ji na Slovensku ….. pracovně žiji v Německu tak jsem ji dala přeložit a hned první vydavatel ji vydal …. bydlím na Slovensku v horách a mimo jiné zvířata chováme i kozy. Již několikrát jsem se přesvědčila o tom že čerstvé kozí mléko velmi rychle pomáhá léčit jakoukoliv formu rakoviny …. našim mlékem se léči momentálně pět lidí a rakovina ustupuje …. sami doktoři to mléko začali doporučovat …..napiš mi na email abvydavatelstvi @azet.sk ….chtela jsem tu brožuru vydat i v Čechách.

  Na Slovensku chci vybudovat sanatorium na léčbu rakoviny kozím mlékem …. teď se tím naším mlékem léči dvě ženy které mají rakovinu štítné žlázy….vysledky se zlepšují a cítí se silnější…. další žena je zdravotní sestra a má rakovinu plic … výsledky se lepší … další žena má rakovinu kostí….mleko ji velmi pomáhá a ještě na noc pije rebrickovy čaj…ten pomáhá při tvorbě kostní dřeně….pan který se léči kozím mlékem je strejda moderátorky Adely Banasove a měl rakovinu střev po operaci mu to sedlo na játra ale každý den vypije dva litry čerstvého koziho mléka a rakovina ustupuje… nádor vapenati a rozpadá se při bral a cítí se celkem dobře i dobře vypadá..k

 • Velmi dobrý článek !
  Dovolím si přidat svoji trošku do mlýna – odkyselení (a nejde ZDALEKA jen o stravu), schopnost imunitního systému sebeopravy, navození duševní pohody – o tom je tento můj trojčlánek :
  http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/268423/Samovyleceni-nadoru-13.html
  http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=269173&bk=33333
  http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/269180/Samovyleceni-nadoru-33.html
  Je v nich :
  – Jurkovič – léčba enzymy (ale vlastními)
  – MMS či léčba Budwigové – léčba okysličením organismu (ale přirozeně dechem)
  – Germánská nová medicína – jak navodit a udržet pozitivního ducha, nezbytnou to součást léčby
  – protiparazitární léčba – na 100% syrovém jídle paraziti nemaj šanci (mám několik let 2 psi a nově i kočku – dostávaj iba len syrové maso, venku si smlsnou na mršinách, hovínkách atd. a nedostávaj absolutně žádný odčervovací prostředky a parazity nemaj. Dále absolutně nesmrdí (=nedetoxikují bo nemaj co) aniž by byli kdy koupáni, každou noc s náma chrupčí v posteli)

 • Kája

  Prosím vás, která altern.léčba je nejvhodnější pro rakovinu kůže-melanom?Klasická medicína neučinkuje.Děkuji moc odpověd.

 • Hana

  Pro Kaju…. jestli mužu poradit po dlouholetých zkušenostech tak na postižené místo dávat obklady ze švédských kapek ktere se dají koupit v lékárně ale musí být pravé od Dr. Theise…. a sehnat si čerstvé kozí mléko které velmi rychle zabírá …. musí být čerstvé z raniho dojeni a pit ho co nejvíc….. vynechat vařenou stravu a jist co nejvíc přírodní stravy…..od všech lidi kterým jsem poradila aby pili na jakoukoliv formu rakoviny čerstvé kozí mléko slyším jenom pozitivní ohlasy jak jim mléko pomáhá …. a k tomu dávat na postižené místo obklady ze švédských kapek …. po kozím mléku může mít člověk ze začátku průjem ale to se organismus čisti a po čase se trávení upraví …. kozí mléko rychle posiluje imunitu a tělo je odolné s nemoci bojovat….. například ve Francii dávají už čerstvé kozí mléko pacientům po operaci a rakovina se jim nevrátila …..

 • Jana

  Skvělé, vážně dobrá práce. Snad svojí vážně nemocnou mamku doktorku přiměju alespoň k jednomu z druhu alternativní medicíny. Nejvíce se mi zamlouvá dieta podle J. Budwigové, o které jsem už mnoho četla.

 • Michal

  Můj osobní názor je ten, že k rozvinutí rakoviny dojde při oslabení imunitního systému, a s nejvyšší pravděpodobností, jeho opětovným posílením je možné tento proces zvrátit, k čemuž je možno organizmu dopomoci různými cestami, jako je např. půst, makrobiotika, zdravý životní styl atd. Důležitý je šok pro organismus, který imunitu vybudí. Můj prastrýc ležel v nemocnici s tvrdnutím jater bez šance na vyléčení. Bylo to koncem 50 let. V roce 83 mi vyprávěl, že při procházkách po areálu nemocnice jednou náhodou navštívil tehdejší novinku – saunu s bazénem. Řekl si, že to zkusí, a buď vyplave, nebo ne. Vyplaval, saunu si zamiloval a po čase se na něho jezdili dívat kapacity z celé republiky – byl zdráv. Bydlel ve Vrchlabí a byl znám tím, že si rád vysekával díru v ledu a koupal se po sauně v řece. Alternativní medicína má zajisté vysoké procento úspěšnosti, je však VELMI náročná na psychiku, vyžaduje TRVALOU změnu životního stylu a stravování, což je v dnešní době obtížné. Obávám se, že “léčba pilulkou” jak si ji všichni ideálně představují, nebude u této nemoci nikdy možná. Alternativní léčbě musíme hlavně VĚŘIT, je nezbytné si také zvolit jakousi vyšší autoritu, ke které se budeme obracet ve složitých chvílích léčby, to hodně pomáhá… Všem přeji hodně úspěchů v boji!

 • michal

  Dobrý den, je mi 23 let, už podruhé se ,,léčím” z rakoviny, která je podle výsledků genetickou zátěží. Poprvé to byla rakovina tlustého střeva (stejná jako u otce, který na to zemřel v 90 letech). Celé tlusté střevo mi bylo odebráno, tenké napojeno na konečník. Takže po druhé se cosi objevilo v tenkém stř., kousek odebrali, objevilo se i na dalších místech v tenkých tkáních, takže jsem podstoupil chemo a ted bio. Proto se ptám: Jaká ,,alternativní” léčba by pro mne byla nejvhodnější. Začal jsem se odkyselovat, pozitivní účinky se objevili už po 1-2 týdnech (menší unava, zlepšení akné apod.),bohužel jsem ale zhubl 2 kg, což si nemohu při mé váze 67kg/190cm dovolit.

 • Radek

  Pro michal : zkusil bych mms nebo cds, cds je vyrobeno z mms1 a lépe se to užívá . Hodně uspěchů v léčbě přeji Radek

 • Petr

  Dobrý den, rád bych upozornil, že knihu Vilcacora léčí rakovinu posílají zdarma z těchto stránek:
  http://amc-jablonec.hyperlink.cz/

 • mmacugova

  Mám rakovinu,již dvakrát se mi vrátila.Co mám dělat?

 • Nejsem ten, kdo by mohl v tomhle ohledu někomu zodpovědně radit… Nicméně, když se pokusím vžít do tvé situace – být na tvém místě, nejspíš bych se zamýšlel nad tím, jestli bych neměl nějak výrazněji změnit životní styl a prostředí. Kdybych měl něco, co mi v životě dlouhodobě vadí, pokusil bych se s tím konečně vypořádat. Snažil bych se poradit s doktorem a poprosil bych ho případně o konzultaci, jaká z těchto (a dalších) podpůrných či alternativních cest by mi jako doplněk léčby mohla pomoct. Píšu to však s vědomím toho, že do takové situace se vážně jen těžko dá vžít a ne vždy jsou člověku okolnosti nakloněné. Něco jde ale dělat vždycky. Je potřeba neztrácet naději. Držím palce.

 • Tomáš

  Dobrou alternativou je také AlkaStream a ionizovaná voda (viz ionizator vody). Vodu člověk pije pořád a měl by min 2 litry denně. A co se týče vody balené nebo z vodovodu, tak ani jedno nepřipomíná pramenitou vodu ze studánky.

 • Hana

  Velký problém je ten že po chemoterapii rakovina neustoupi ale se znovu vrací…. nový výzkum potvrdil, že drahá léčba rakoviny chemickými drogami nejenže nedokáže nádor vyléčit, ale naopak je pro pacienty daleko horší. Tým odborníků, který hledal odvovědi na to, proč jsou nádorové buňky tak odolné, udělal náhodně mnohem důležitější objev. Při výzkumu zjistili že chemoterapie těžce poškozuje zdravé buňky, ze kterých uvolňuje protein, který udržuje a doslova dodává palivo pro růst nádorů, kromě toho se nádor stává vysoce odolný proti další léčbě.. objev zveřejněny v časopise Nature medicine byl pro mnoho lékařů zcela nečekaný… Nový výzkum prováděny na Mužích s rakovinou prostaty potvrdil destruktivní vliv chemoterapie na lidskou tkáň. Chemoterapie poškozuje DNA… tento objev je fackou do tváře největším lékařským organizacím které dlouhá léta tvrdí a prosazuji chemoterapii jako jedinou možnost léčby pro pacienty s rakovinou… drahá léčba nejenže nedokáže nádor vyléčit ale metastázy rostou rycheji a pacient dřív umírá…. .protein WNT16B vznikající v důsledku chemoterapie podporuje přežití nádorových buněk… chemoterapie ukonci život mnohem rychleji…
  přírodní léčba čerstvé kozi mléko… hodně vitaminu c v pomeranči ….a nevarena strava…. pozitivní myšlení a vira v uzdravení pomáhá nejvíc…

 • Doplním odkaz na zmíněnou studii: http://www.nature.com/nm/journal/v18/n9/full/nm.2890.html, která se však, pokud vím, týká pouze rakoviny prostaty.

  Jinak že chemoterapie, respektive léčba pomocí cytostatik (látky pro buňky toxické), není úplně přesně cílená, ale poškozuje v určité míře i zdravé buňky, to je myslím dobře známý fakt. Je to holt jistá oběť za zničení nádorových buněk.

  A rozhodně bych to neviděl tak černobíle. Klasická léčba nezahrnuje ani zdaleka jenom chemoterapii. Onkologie dělá obrovské pokroky a úspěšnost léčby většiny nádorů se rok od roku zvyšuje. Mimochodem, pokud vím, v případě rakoviny prostaty je úspěšnost jedna z nejvyšších.

 • Hana

  Spoluautor studie Peter Nelson z Fred Hutchinson Cancer Research Center v Seattlu vysvětluje….. když se vylučuje protein WNT16B, komunikuje s blízkými nádorovými buňkami a pomáhá jim v růstu,zvysuje jejich agresivitu a hlavně zvětšuje odolávat následné terapii… naše výsledky ukazují, že reakce poškozených buněk může přímo přispívat ke zvýšení kinetickeho růstu nádorů….

  O rakovině hodně píše i medicc.eu ….je to slovenský web ….

 • Ivana

  Dobrý den nemáte odkaz rady doporučeni jak alternativně léčit osteosarkom?

 • O speciální alternativní léčbě při rakovině kostí nevím, nicméně z obecných principů nastíněných v článku by mělo jít vycházet. Např. antikancerogenní dieta Josefa Zezulky by jako doplněk klasické léčby mohla být dobrým začátkem. Rozhodně ale vše konzultujte s ošetřujícím lékařem. Držím palce.

 • Děkuji za ucelený přehled o alternativních možnostech léčby této zákeřné nemoci, které je stále více a více a asi není nikdo, kdo by ve svém okolí neměl někoho, kdo touto chorobou trpí.

  Já sám, aniž bych měl jakékoli potíže, jsem při běžné návštěvě lékaře dostal preventivní doporučení na krevní test. Z výsledků bylo zjištěno zvýšení PSA (marker rakoviny prostaty). Byl jsem poslán k urologovi, kde po třech měsících se test krve na PSA opakoval. Bohužel bylo zjištěn nárůst hodnot, tak jsem byl poslán na biopsii. Ze vzorků byl potvrzen karcinom prostaty a byl jsem indikován k radikální prostatektomii (chirurgické odstranění prostaty). Pamatuji se na větu urologa: “tak a už vás máme”. Podotýkám, že jsem stále neměl jakékoli subjektivní potíže. Bylo mi vysvětleno, že po odebrání prostaty budu vyléčen. Na magnetické rezonanci nebyly zjištěny žádné metastázy. U tohoto okamžiku bych se rád zastavil. Člověk je nečekaně postaven před novou situaci, kterou je třeba bezodkladně řešit, aniž by měl dostatek času na sbírání všech dostupných informací o možnostech léčby, které se nabízejí. Dokonce mne to ani nenapadlo, bral jsem autoritu bílého pláště za nejlepší možnost, která existuje. Po operaci a histologii byla diagnóza potvrzena s tím, že změněné buňky se nacházely i v místech řezu a na následném CT zvětšení pravého semenného váčku. Z těchto výsledků jsem byl onkotýmem indikován k 35-ti dávkám radioterapie a tříleté hormonální léčbě k zablokování vlastní produkce testosteronu. Dnes jsem dva a půl roku po operaci prostaty. Od té doby jsem byl na operaci pooperační kýly, dále na transuretrálním odebrání vzorků z krvácivých ložisek v močovém měchýři (naštěstí “jen” následek ozařování), zvětšily se mi prsa, jako následek hormonální terapie, nemluvě o dalších vedlejších účincích léčby. Každého půl roku mne čekají frustrující kontroly (PSA, CT, scintigrafie celého skeletu atd.)

  Celá tato situace mne přiměla ke sbírání všech možných informací a změnila můj postoj k hodnotám a ke způsobu života. Nejprve, díky mé přítelkyni, ke mě přišly produkty Akuny http://www.akuna.net – přírodní detoxikace (Alveo a Cleans Plus) a dopnění vitamínů (hlavně C) a minerálů (hlavně Selen a Zinek). Postupem času se ze mne stal vegan (nejím maso, vejce, mléko, sýry), vyloučil jsem sůl, cukr, bílou rýži, bílou mouku. Našel jsem náhradu v mořské soli, palmovém cukru, celozrné mouce (seitan, špalda, jáhly, kuskus, bulgur, neloupaná rýže, atd.) Začal jsem pít doma vyrorobené ovocné a zeleninové šťávy http://www.eujuicers.cz/cs, co nejvíce syrové stravy (hlavně zelené), dále doplňky jako je spirulina, rostlinný protein a různé antioxidanty http://vitalvibe.cz. Díky MuDr. Kučerovi (mitochondriální medicina) užívám Karnozín (carnosine) a Flavonoid http://www.drkucera.eu.

  Snažím se vyhnout stresovým situacím, pozitivně myslet a být optimista. Když jsem si četl charakteristiku člověka s rakovinou podle Germánské mediciny, tak jsem se poznal. Pesimista, který aby se zachoval ke všem hezky, potlačoval v sobě průchod nepříjemných názorů.

  To jsem se ale nějak rozepsal, což nebývá mým zvykem. Všem přeji trvalé zdraví a pohodu.
  Karel Hurych
  P.S. Doporučuji zhlédnout:
  Ke stažení: http://www.macedit.biz/muj/bomba.zip
  (admin edit: Dokument Food Matters lze zhlédnout také online: http://www.stream.cz/uservideo/605116-www-zlo-cz-na-jidle-zalezi)

 • pratele, pokud si chcete vylecit rakovinu,leukemiji a parkinson za 45 dni, dejte vedet. email; happyuindalat@yahoo.com
  (admin edit: Dalats Salvation, http://cancercure-dalat.webs.com/)

 • Jana

  Dobrý den. S rakovinou jsem bojovala téměř 2 roky, trvalo mi opravdu dlouho než jsem přišla na to, co opravdu funguje. Ráda bych všem poskytla svůj jídelníček, který jsem přísně dodržovala a který mi pomohl porazit tuto zákeřnou nemoc. Chtěla bych pomoci lidem, kteří bojují tak jako jsem bojovala já. Pro zaslání piště. email: jana.kremrova@gmail.com

 • Nedávno jsem tady psala příspěvky o léčbě rakoviny čerstvým kozim mlékem …. a mám další důkaz že mléko rychle zabírá….
  žiji už několik let v Německu a známého bratr má rakovinu jater ….před půl rokem mu doktor po všemožné léčbě řekl že už pro něho nemůže nic víc udělat že rakovina rychle postupuje a zbývá mu několik týdnů života… poslal ho domů ať poslední dny stráví s rodinou ….
  Napsala jsem takovou knížku kozi mléko léči rakovinu která vyšla i v Německu a jsou tam příběhy lidi kteří se pitím čerstvého koziho mléka vyléčili a různé jiné rady… tu knížku jsem poslala tomu nemocnému panovi a doporučila aby denně pil dva litry čerstvého koziho mléka… a vynechal vařenou stravu a hlavně chemii ve které je glutamat…
  Ten pán od jara pravidelně pil čerstvé kozi mléko a držel se rad které jsou v knížce…. před dvěma týdny šel k doktorovi na kontrolu a doktor zůstal v šoku…. řekl mu ” vy jste už měl být mrtvý, co tady děláte…. co jste dělal…” ten pán mu řekl že jenom začal pit čerstvé kozí mléko ve větším množství a žije…. Doktor ho objednal na září na kontrolu do nemocnice….. tak netrpělivě všichni čekáme na výsledky…. Já ze zkušeností druhých lidi vím že se vyléčí…. sama jsem se kozím mlékem léčila …..do dnes se mi rakovina nevrátila….

 • Kde se dá tato kniha (Kozí mléko léči rakovinu) sehnat? Mohou si ji případní zájemci objednat přes internet?

 • Ahoj Pepo …. tu knížku jsem napsala proto aby se lidé léčili přírodně…. protože jak vidět chemie ve většině připadech nezabira ale čerstvé kozí mléko pomáhá vždy… už to mám za dvacet let vyzkoušene na množství lidí …. pokud pacient pije alespoň dva litry čerstvého koziho mléka denně a vynecha vařenou stravu… tak se vždy vyléčí….
  Teď jsem dala udělat webovky na to kozí mléko i diskusi k tomu… jak to bude hotové dám vědět….. knížky musím dát dotiskonut už jsou jenom v Německu….
  Aby si někdo nemyslel že to tady propaguji a chci na tom vydělávat…. knížky o kozím mléku většinou rozdávám ….a naše kozi mléko dávám lidem nemocným na rakovinu zdarma ….. mám jiný zdroj příjmů….. chci aby se lidé léčili přírodně a zbytečně do sebe necpali chemii která je ničí a pomalu zabiji…..
  náš organizmus je přizpůsobeny na konzumaci čerstvých potravin ne chemicky zpracovaných….. pokud se tím budou lidé řídit budou i zdravější…..
  já jsem úplně prehodnotila svuj život… živím se čerstvými potravinami… nestresuji se a u doktora jsem nebyla už deset let… tak podle sebe vím že to jde…. když se chce….

 • Patrik

  Pane Štěpánek, listoval jsem článkem a zastavil se u odstavce o MMS a to mi stačilo. Než o něčem začnete psát, nemohl byste si o tom nastudovat alespoň ten nejvíce nezbytný základ?
  Cituji: “Jedná se o směs chloritanu sodného s roztokem kyseliny citronové. Zhruba 3 hodiny po vypití této směsi se začne do celého těla uvolňovat vzniklý chlordioxid, který funguje jako silný antioxidant a ničí škodlivé buňky.”
  1) Oxid chloričitý je oxidant, což je pravý opak “antioxidantu”.
  2) Jakým zázračným způsobem by vznikal v lidském těle oxid chloričitý až 3 hodiny po požití? Ten vzniká už reakcí chloritanu s kyselinou. V těle už pak po požití jen působí a po třech hodinách už po jeho základní formě ClO2 není ani památky. Tvrzení o tom, že teprve po třech hodinách v těle vzniká, kandiduje (úspěšně) na největší internetový blábol o MMS za rok 2013.
  Budiž vám polehčující okolností, že tento blábol pustil do světa web http://www.czmms.info/ a z něj to poslušně lidé jako vy kopírují, aniž by si to ověřili (třeba na originálních stránkách Jima Humbla).

 • Omlouvám se za chybu a díky za opravu a doplnění. V článku to opravím. Asi jsem tehdy naivně doufal, že to “AUTORIZOVANÉ Jimem Humblem” nebude na onom webu jen tak pro nic za nic.

 • Nevím jestli čerstvé kozí mléko pomáhá vždy, ale určitě pomáhá v mnoha případech, hlavně při snížené imunitě, alespoň mně. Bohužel pro většinu lidí se čerstvé nedá tak lehce sehnat.

 • Hana

  V minulém příspěvku jsem psala o Pánovi z Německa který se léči čerstvým kozím mlékem …. tak výsledky z kontroly u lékaře dopadly velmi dobře …. krevní obraz je dobrý… přibírá na váze a imunita se posílila tak tělo je odolné s nemocí bojovat …
  Na Slovensku je takových podobných případů několik že čerstvé kozí mléko zabralo v léčbě různých forem rakoviny….

 • Huhli

  Zdravím všechny,dnes mne semlela zpráva že mé nejlepší kamarádku 28 let diagnostikovali nádor 10x10X10 na kostrči po CT a jiných vyšetřeních má metastáze na plicíh asi 6 ložisek,prosím poraďte co pro ni můžu teď udělat věřím těmto alternativním léčbám…čím začít…

 • miro

  odvazim sa prispiet do tejto diskusie vlastnou skusenostou. nemal som diagnostikovanu rakovinu ale zo znamienka na hlave narasteny nador v priemere asi tri cm a vyska asi dva cm iba za 14 dni (a nechcem vediet kolko do hlbky) ! necakal som ci to bude pokracovat a nedal som ani na radu lekarov so skalpelom v ruke, ktori by mi vyrezali 5 cm kruh v priemere vo vlasovej casti hlavy vpredu. az po vyrezani by dali bujnejuci novotvar na expertizu. pri tomto zasahu by sa ale nadorove bunky mohli dostat do krvneho obehu ak tam uz neboli. nasadil som samoliecbu. ziadna alternativna liecba. lekarskymi a vedeckymi studiami potvrdene sposoby liecby rakoviny. vsetko sa da dohladat na nete. aj menej jazykovo zdatny moze pouzit google prekladac a nastudovat si to sam. odborne studia klinik po celom svete, cerpal som najme zo zaverov americkych klinik. nasadil som dietu. prvy tyzden iba vodu. druhy rohlik denne a vodu. rakovinu zabija nedostatok cukru (zakaz plati nielen pre klasicky cukor, ale aj pre ovocie, pre mucne vyrobky, pre skrobove vyrobky, ziadne cestoviny a pod). varil som si tiez caj z byliny obsahujuce dokazane latky proti rakovine: graviolu. jedol som tiez zeleny jacmen vytazok tabletky, betaglukan, inozitol hexafosfat. za 10 dni presiel nador do chrasty, ktora sa postupne rozsypala. za 14 dni od zaciatku liecby nador neexistoval. ziadna stopa, ziadna jazva. ziadne pochybnosti. mozno si myslite ze to bola iba lokalna forma a pod. alebo to vobec nebola rakovina, ale ja namiesto nariekania som zvolil liecbu podla svojich znalosti a schopnosti. financne ma to vyslo do 80 eur. bola to liecba, ktoru moze podstupit aj chory aj zdravy. ziadna chemia. v pripade vazne chorych len doporucujem vela tekutin a podporne doplnky na detoxikaciu aby telo zvladlo naraz tolko odpadu z mrtvych rakovinovych buniek. je to vsak ovela mensie riziko ako tzv. odborne postupy ozarovanie a chemoterapia, co este podporuje zanik vlastnej imunity a vznik rakoviny z ozarovania. to je moj nazor a nazor tiez viacerych vedeckych pracovnikov. nemusite sa tym riadit. na vlastne riziko. no som si isty ze vam to pomoze ak ste chory. vsetko zozeniete v eshopoch na nete do dvoch dni. neodhovaram vas od tradicnej onkologickej liecby. najprv vsak skuste tuto. dakujem.

  este doplnim, nezaskodi doplnit I3C vo vacsom mnozstve ako v navode, to je indol karbinol, v lekarnach je predrazeny ako indol, velmi vyhodne kupite na nete v eshopoch. I3C pomaha vyrovnavat hormonalnu nerovnovahu a pomaha tiez odstranovat nadbytocny estrogen, ktory stiepi na protirakovinovu formu. je to vhodne najme u starsich zien uzivat stale, muzom by som to doporucil tiez, opat plati, je to rastlinny vytazok, ktory neublizi, ale moze pomoct.

 • Alena
 • jirkasirkatp

  Odvedl jsi OBROVSKÝ kus práce!
  Jsem rád a je s podivem, že i vy mladí se zajímáte o toto téma a nejste lhostejní v době, kdy vám nic po zdravotní stránce nechybí!
  GRATULUJI a jsem váš obdivovatel! Má mail adresa je skutečná a pokud se ozvete, budu jen rád. Důkazem o vaší správnosti vytvoření této stránky je, že cenzura zrušila některé vaše odkazy!!!
  S díky Jirka

 • jirkasirkatp

  Bylo by dobré, pokud bys zveřejnil název knihy a její obsah od autora Tomáše Kašpara – Nespěchejte do rakve -, aby se lidem otevřeli oči! Četl jsem ji jedním dechem! Je to poučné a pravdivé pro všechny lidi a to nejen nemocné, ale hlavně zdravé, aby se nestali zdrojem příjmů farmaceutického průmyslu a loby. Je tam HODNĚ věcí vysvětlených pro úplné laiky a MUSÍ tomu myslím rozumět každý!

  Chci tady zcela zodpovědně prohlásit, že český objevitel našel jak včasnou diagnostiku rakoviny v těle už před rokem 1968, což je základ, pro úspěšnou léčbu, ale taky objevil jak vlastně rakovina vzniká a tím se dostal k tomu, že našel lék na rakovinu! Vydal potom knihu a zemřel!!!

  Knihu lze najít a stáhnout v elektronické podobě a přečíst včetně popisu, jak se k tomuto objevu dostal a jak se diagnostikovat a potom následně léčit! Byl to vědec a NIKDO DODNES neuznal za vhodné, aby tuto knihu vydal opakovaně, protože první a asi jediné vydání je zcela vyprodáno! Stále se jen divím tomu, že lidé o tom neví, ale ví se o cizích objevitelích víc, jako třeba o MuDr Karlu Fortýnovi a jeho devitalizaci, protože DODNES se dělají granty na výzkum této metody, která je VELMI úspěšná, ale nebude se dělat, protože je levná a nevydělalo by se na ní!!!
  Kombinací devitalizace a Jurkovičovy metody BMN/blokády metabolizmu nádoru/ pomocí štítné žlázy, lze docílit téměř 100% ho výsledku!
  Jirka

 • Je jen otázkou času, kdy ATN (Antineoplastony) a další formy genově cílené terapie nahradí chemoterapii a radioterapii.. http://www.youtube.com/watch?v=VRzrAnoYL5w

 • Jana

  Dobrý den. S rakovinou jsem bojovala téměř 2 roky, trvalo mi opravdu dlouho než jsem přišla na to, co člověk může využít v boji s touto nemocí. Ráda bych všem pomohla s postupem jak získat finanční příspěvek na léčbu, kterou jsem podstoupila, není to nic složitého, ale když to člověk nezná, tak se v tom může ztratit. Ráda pomohu lidem, kteří bojují tak jako jsem bojovala já. můj email: jana.kremrova@gmail.com

 • Tomas Polah

  Am Tomáš Polar žiji ve Švédsku , moje matka trpí rakovinou adoktor mi řekl, že tam nebylo nic, co by mohl udělat, aby zachránit svou milovanou matku . Past 3 měsíce, můj strýc volal a řekl mi o Ricka Simpsona , který může vyléčit rakovinu , řekl jsem mu , že rakovina mé matky byl ve fázi 4, které jsem si nemyslím, že by byl schopen vyléčit , a on mě přesvědčil, abych si to vyzkoušet , pro lásku moje máma , jsem se rozhodl to zkusit .
  Udělal jsem nějaký výzkum a zjistil jsem, Rick mi pomohl vyléčit rakovinu mé matky , a on mě ujistil, žerakovina po 3 měsících bude pryč . ricksimpsoncannabisoil@hotmail.ca Koupil jsem ji a ona používá to , fungovalo to stejně jako lékař předepsal it.Thanks pro lékaře Eric odstranit smutek v mém životě . lze si představit, že moje matka právě obdržel zprávu od ” dobrého doktora , že bude opět uzdravil ? . Bůh vám žehnej Uncle Sam a Rick Simpson za pomoc mě zachránit svou mámu kontakt : . Ricksimpsoncannabisoil@hotmail.ca , jak mohu poděkovat dobrého Pána , neboť on jenejvětší ze všech …..

 • Anita Gozukara

  Opravdový život svědectví o vyléčení rakoviny se konopí olejem http://www.ricksimpsonoilcurescancer.blogspot.de

 • Jarmila

  Pane Štěpánku, velice Vám děkuji za tyto stránky. Pečlivě jsem si vše pročetla a mám upřímnou radost, že jste dokázal toto všechno zjistit a sepsat. A mám především radost z toho, že jste mladý člověk, a moc a moc Vám přeji hodně sil do další práce. Věnuji se také podobnou tematikou, nejsem lékař, a mým cílem je ukazovat skutečnou prevenci nemocí, ne to, co nám píší media všude kolem. Než jsem si sama našla svůj cíl, prošla jsem si sama mnohými nemocemi. Nakonec jsem si našla vlastní cestu a proto velice dobře vím, jak je těžké, ba nemožné, přesvědčit lékaře, že můžu mít vlastní názor a navíc přesvědčit lékaře, že můžu mít i pravdu. Ještě jednou děkuji. Jarmila

 • Maria

  Ahojte hľadám nejakú knihu od O.I.Jelisejevovej kde sú nejaké rady na očistu tela nikde som ju nenašla poradí mi niekto???ešte budem rada ak napíšete nejaké rady alebo odporučite knihu čo možu deti(9r) čaje ako očistu piť.Dakujem :)))

 • elena

  Dobrý večer. Rada by som poprosila o radu. Maminke minulý rok vyoperovali “vraj” nefunkčnú obličku. Po operácii zistili, že v nej bol zapuzdrený nádor, k rozšíreniu metastáz podľa lekárov neprišlo. Cca 2 mesiace po operácii sa jej urobil povrchový nádor na ramene- vyoperovali ho. Všetko bolo robené na urológii a zákrokovej chirurgii, nikto ju neposlal na onkológiu ani nič podobné. Celý čas od operácie si sťažuje na bolesť, ktorá putuje v oblasti rany a chrbáta. Lekári ju odsúvajú, našli ložisko ale nevedia čo to je a ani sa tým nezaoberajú a maminka trpí bolesťami. Veľmi radi by sme začali s alternatívnou liečbou a detoxikáciou organizmu, ale nevieme aký typ zvoliť, keďže maminka nemá jednu obličku. Ak niekto máte skúsenosti poraďte prosím. Vopred ďakujeme

 • Wagner

  moja žena trpí rakovinou štítnej žľazy, čo bolo potvrdené, že je fáza štyri, doktor mi povedal, že tam bolo málo, čo mohla urobiť, pretože ona nereaguje na liečbu, ale môj švagor prišiel do našej záchrane objednaním tohto konopného oleja Ricka simpson základom, ktorý povedal, bol pomáhal nejaký boj o pacientov s rakovinou rôznych typov, takže sme sa rozhodli dať mu šancu, tak ďaleko moja žena je dokonale zlepšuje veľmi dobre a v súčasnej dobe sa môže chodiť po dome úplne sama. Cítil som jeho potreby aj nechať ostatné, ktorí trpia touto akútneho ochorenia, že akonáhle máte dobrý konopný olej, to môže naozaj dať jeden zvukový druhú šancu na život. ak ste náhodou byť v núdzi tohto konopného oleja sa môžete obrátiť na nadáciu, ktorá dodaný môjho brata v práve tohto e-mailu: rickcancercure02@gmail.com Wagner

 • Milan

  Stáhněte si na “Ulož to”, knihu “Nespěchejte do rakve”. Odpoví jasně a jednoduše na otázky kolem rakoviny.

 • Majka

  Dobrý večer,

  som veľmi vďačná za tento blog. Ďakujem. V pondelok sa dozviem verdikt o tom, čo mám na ledvine. Obávam sa že to nebude veľmi dobré… Avšak nečakám a už som začala s detoxikáciou. Našla som na nete mnoho z opísaných alternatív. Niektoré som našla až tu. Veľmi ma zaujalo to kozie mlieko. Prosím, potrebovala by som vedieť, či s ato mlieko pije pasterizované alebo len tak priamo od “kozy/ 🙂 Verím, že ak to bude nedaj bože rak ta to už v dnešnej dobe informovanosti včas vyhrám 🙂 Prosím autora tohto blogu, môžete ma nejako skontaktovať s autorkou tejto knihy o kozím mlieku ktoré lieči rakovinu? Myslím, že je to pani Hana zo Slovenska. Ja žijem v ČR. Ďakujem a všetkým, ktorí sa statočne pasujú s touto chorobou, želám len samé víťastvá a uzdravenie..na celý život. Aby sme mohli byť babičkami, prababičkami a tad 🙂 Aj chrípka bola neliečiteľná a dnes ? Považujeme ju za týždňovu záležitosť…

 • Majka

  Dobrý deň,

  v prvom rade ďakujem autorovy blogu za skontaktovanie s pani Hanou. Úžasná žena a človek. ďakujem za ochotu a pomoc. Rada by som sa ešte spýtala všetkých, ktorí sem píšu, či by mi vedeli poradiť, či sa môže užívač odvar z Vilcacori a popri tom užívať aj meruňkový olej, prípadne ešte aj budwingovej diéta, čiže tvaroh s ľanovým olejom. ďakujem za odpovede. Všetkým prajem skoré uzdravenie:)

 • Žaneta

  Vřele vám doporučuji knihu Svět bez rakoviny, vynikajícího amerického autora Edwarda Griffina. Nakl.Mladá fronta. G. Edward Griffin uvádí důkazy svědčící o tom, že rakovina je onemocnění
  způsobené nevyváženou stravou – stejně jako kurděje či pelagra – zhoršené
  nedostatkem nezbytné složky potravy v jídelníčku moderního člověka. Touto látkou je vitamin B17. Ve své purifikované formě, využívané pro léčbu rakoviny, je znám jako Laetril.
  Ortodoxní medicína tento příběh neschvaluje. FDA, AMA a Americká společnost pro rakovinu jej označily jako podvod a šarlatánství. Nicméně důkazy jasně svědčí o tom, že se v této oblasti konečně nalézá definitivní odpověď na rébus rakoviny.
  Proč vede ortodoxní medicína válku proti tomuto bezlékovému přístupu?
  Autor tvrdí, že odpověď musíme hledat nikoliv ve vědě, nýbrž v politice – je totiž založena na skryté ekonomické a mocenské agendě těch, kteří ovládají lékařský establishment. Tisíce lidí bylo vyléčených v Americe i jinde ve světě díky B17.

 • Moje meno je Carel Johnson a žijem v Kanade, som bol diagnostikovaný nádor na mozgu z 16.júla 2013, a ja som bol na doktorandských Medictaions, ale nádor bol rozrastá. Počul som o konopný olej, a to liečenie účinnosť, a rozhodol som sa používať konopný olej pre moju liečbu a dostal olej z Dr. Walsh Nadácie prostredníctvom e-mailu: drwalshmedicaleservice@outlook.com a Instructionla knižke o tom, ako ju Správa pre liečbu. Potom, čo vzal tento olej pre Traetment po dobu 90 dní, bol som úplne vyliečený a môj nádor zmizol. Som zdieľanie týchto informácií pre pacienta s rakovinou, a ja chcem, aby ste všetci vedeli, že Rick Simpson je Konopný olej môže vyliečiť všetky druhy rakoviny. Prosím kontaktujte Dr Gareth Walsh, ak ste v tejto ropy cez E-mail: drwalshmedicalservice@outlook.com.

 • Nobody

  Krásně napsáno…. bohužel ne každý má to štěstí.
  Nowicky – Ukrain …velmi slušný a přívětivý člověk, Ukrain však bez účinku.
  MMS – bez účinku ; CDS – bez účinku
  Celou dobu držena velmi přísná dieta – šťávy, bez masa, mouky atd atd.
  Celková doba – 2 roky
  Momentálně – poslední stadium, metastáze po těle, čekání na smrt, která přijde během pár týdnů – či měsíců :/

  A ještě je nutno dodat – na zkoušení alternativ není moc času.
  Tím neříkám, že chemoterapie a ozařování jsou dobré – naopak …žádné nepodstoupeny.
  Ale nakonec smrt je součástí života, ačkoliv mladého života.

 • Kamila

  Dobrý den,ráda bych poděkovala za Váš článek.Zatím jsem nenašla žádný jiný, kde by byla alternativní léčba rakoviny různými způsoby poskládána do celku. Mám rakovinu prsu, je mi 40 let.Moje maminka zemřela na toto onemocnění ve 40 letech, babička v 49 letech, tatínek na rakovinu čehosi v 50 letech.Dosud jsem se stravovala relativně “zdravě”,sportovala jsem pravidelně, jsem pozitivní člověk,jsem nekuřačka.Genetické testy mám negativní.Od třiceti let jsem pod pravidelnou kontrolou – ultrazvuk prsu.Přesto nádory byly tři, celkem velké a agresivní.A proč to vše píši – myslím si, že zdravý životní styl je super, hodlám v něm pokračovat, ale není to vše.Pracuji 21 let jako zdravotní sestra,svou práci mám velmi ráda – pacienti mi říkají “naše sluníčko”,ale také je to možná základ mé nemoci.Lpění na práci,nevyspání,únava,stres.Také mám syna s aspergerovým syndromem,což není vždy jednoduché zvládat bez stresu. Každý máme ve svém životě něco, co můžeme změnit či napravit.Není vůbec jednoduché najít lékaře,který vám schválí alternativní léčbu.Za dvacet let praxe vím,že neumějí nahlížet na člověka jako na celek,ale vidí jen tu část, která je nemocná. Je to velmi smutné. Každý si musíme z té alternativní léčby vybrat něco, čemu budeme věřit, protože to je důležité, i když vůbec není jednoduché vybrat z toho množství informací.Čeká mne ještě dlouhá cesta k uzdravení.
  Přeji všem nemocným brzké a trvalé uzdravení a těm zdravým přeji, aby dokázali myslet pozitivně,žít přítomným okamžikem, minimálně se stresovat a umět odpočívat ( to se teprv učím ).Více takových, jako jste vy, kteří nemyslí jen sami na sebe.Děkuji :-¨)

 • Pro Nobody
 • John

  ↑ Alue: Vzorek, který doktoři získají z tkáně prsu se posílá na histologii, tam určí jestli došlo k rakovinému bujení, či jestli se jedná jen o běžnou cystu. ŽADNY NORMALNI DOKTOR TI NEURIZNE PRSA PRI PODEZRENI. Běž se informovat a doplnit si znalosti, než tu začneš zase něco blejt na internetu.

  Jo a ještě jedna věc. Rakovinové bujení a to hlavně nádory prsu ovlivňuje z velké části genetika. To znamená, že pokud tvoje matka a tvoje babička měla rovinu prsu, ty jí nejspíše budeš mít taky a můžeš si jíst klidně trávu a kopřivy celý život. Absolutně nerozumíš lidskému tělu a to jak funguje. Tvoje nevědomost a přesvědčenost o vlastní milné pravdě je odporná.

 • Zdeněk

  V loni mě předčasně poslali z chemoterapie domů,de facto umřít.Operovat se nedalo,jelikož chirurg řekl,že na 99% bych zůstal na stole.Léčba pokračovala pouze ozařováním kam mě dcera vozila.Stav se rapidně zhoršoval a už jsem byl totálně podvyživený a třepal se jak list osiky.Pak jsem začal pít vilcacoru,javorový sirup ze sodou a meruňkový jadérka z Turecka.Světe div se,ale po 3 měsících na vyšetření PET se neobjevily žádné živé buňky rakoviny a po dalších 3 měsících při kontrole na CT zmizel i ten nádor.Rok od poslední léčby a až na popálený krk a plíce z ozařování se cítím dobře.Vilcacoru pijí dále a sirup ze sodou každý den jednu lžičku,PH držím mezi 7,5 až 8.Dietu nedržím,akorát větší přísun ovoce,zeleniny a jednou za týden za kamarády na pár piv.Abych nezapomněl:jednalo se o rakovinu jícnu 3 stádia kdy člověk už nepolkne bez problému ani vodu .Teď jím vše a bez problému.Je mě jasný,že existují stovky druhů rakoviny,ale naděje by měla umírat poslední.Nenávidím jak někteří obchodníci si udělali živnost na lidským strachu.Jeden malý příklad:Vitamín B17 je obsažen v jádreh meruněk a koupíte to za40Kč na cirka půl roku a ve formě tablet 30Ks. za pár stovek a když si přečtete složení tak zjistíte,že obsahují,přírodní jemně nadrcené semínka meruněk z přídavkem rakytníku.

 • Jana

  Tolik nesmyslu co tady popsal tento člověk jsem četla mnohokrát, rakovinu nedokáže vyléčit žádná bylinka ani žádný lékař na světě, zaráží mě, že autor těchto blbosti nemá ověřené informace, neví vůbec co způsobí vážně nemocným lidem , když si tohle přečtou. Osobně se s rakovinou potýkám již 9 rokem a jenom díky chemoterapii která je již i biologická mě prodlužují život, autoror si tyhle informace posbíral na netu, okopírovala je od stejně šáhnutých lidi a dělá ze sebe chytrého!!! Hnus velebnosti tento článek !

 • ↑ Jana: Tento článek měl za cíl především dát naději. Druhým cílem bylo shrnout všemožné alternativní způsoby léčby či doplňky k léčbě (kterých se po internetu bez ladu a skladu povalují spousty a těžko se v tom vyznat) a také uvést několik možných příčin a z toho plynoucích tipů, čemu se vyvarovat z hlediska stravy a životního stylu.

  Mrzí mě, že na Vás zapůsobil tak, jako bych některou z alternativních cest doporučoval, či dokonce o ni tvrdil, že je jednoznačně účinná a správná.

  V závěru článku výslovně nabádám lidi, aby důvěřovali onkologům a případnou (obvykle doplňující) alternativní léčbu s nimi konzultovali.

  Přeju hodně sil do bojů s rakovinou a díky za přispění s Vaším příběhem.

 • Dobrý den.Dnes jsem se náhodou dostala na tyto stránky a je mi smutno. Paní Jano vy se zlobíte a soudíte.Vůbec se nedivím,neboť často procházím internetové stránky a musím konstatovat,že mnoho je toho opravdu okopírované. Ale pokud věříte,že opravdu nikdo a nic nemůže tu to nemoc vyléčit ,tak se ani na ty to stránky nedívejte a nečtete. Už samotná psychika a nedůvěra ,je špatně !!! Kdyby jste začla důvěřovat sama sobě a postavila by jste se k tomu čelem,tak už to je lék a to platí na všechny nemoci. Ti to lidičky ,co se rozhodli nic nezahodit a  zkusili to přes přírodu.To znamená,že pořád věří a mají chuť bojovat . Já bych neodsuzovala něco ,když to nezkusím.Znám například paní,která léči tím ,že Vám naordinuje jídelníček na míru a světe div se ,ono to opravdu funguje.

 • Jana

  Stáňa, ano, důveřuji sama sobě, nemoci jsem se postavila čelem, je mě faině, chemo mě nic nedělá, protože nemám strach , tonoucí se stébla chytá, mě jenom vadí, jak někdo zdraví zaručeně ví, co ho vyléčí, autorovi se omlouvám, on nikoho na nic nenabádá, je každého věc jakou zvolí léčbu, třeba může jíst u muří nohu, nebo chroustat chrousty 🙂

 • JIRKASIRKATP

  Všem onkologicky nemocným, ale zdravým lidem vřele doporučuji si hned koupit knihu od Bill Henderson – Vyhrajte svůj boj s rakovinou. Je to skutečně výborná kniha a nejsou to kecy!!!
  S autorem si můžete dopisovat a radit se, jak na to, gratis!!! Tady je na mně kontakt – cocot@volny.cz je to asi zatím to nej, co se mi na toto téma dostalo do ruky!!!
  http://www.beating-cancer-gently.com
  uheal@cancer.com – mail přímo na autora
  Hodně zdraví přeje Jirka S

 • Dobrý den,
  nabízíme zaslání naší knihy „Vilcacora léčí rakovinu“ zcela bezplatně! Kniha obsahuje velké množství zajímavých informací o Andské fytoterapii, které mohou být nápomocny při léčbě onkologických onemocnění. Napište si o ni na: amc@ginet.cz

 • Jaroslav

  Po operaci CA prostaty mě po roce začalo PSA jít nahoru.
  Začal jsem užívat lněný olej s jogurtem. Po několika měsících PSA kleslo na 0 a už několik roků je stále 0 , protože lněný olej s jogurtem nadále užívám.
  Žádné léky v minulosti ani v současnosti neberu.

 • Jirka Bydl

  Až na to doporučení věřit onkologům celkem dobrá práce.Jedenmecítma šlépějí

Všechny články